Andrzej Matul ma głos na miarę II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 17:34
Audio
  • Andrzej Matul o swojej kandydaturze na głos z II linii metra (Cztery pory roku/Jedynka)
Andrzej Matul
Andrzej MatulFoto: Polskie Radio

Legendarny lektor znany z audycji Polskiego Radia i filmów, do których podkładał głos, jeśli wygra plebiscyt organizowany przez Polskie Radio i warszawski ratusz, będzie głosem II linii metra i będzie czytał nazwy stacji.

Czy Merlin Monroe mówiąca męskim głosem traci na atrakcyjności? Nie, jeśli ten głos należy do Andrzej Matula, kandydata na głos II metra. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając kultową komedię "Pół żartem, pół serio", w którym był "panem czytającym z tła". To jeden z najukochańszych filmów lektora, nad którymi pracował.

>>>Wybierz głos, który będzie czytał nazwy stacji II linni metra - GŁOSUJ>>>

- Ja się najlepiej czułem, jak były to filmy niezwykłej urody artystycznej, aktorskiej, scenograficznej - do takich, poza kultową komedią z seksowną blondynką w roli głównej, zalicza western ”Siedmiu wspaniałych”. Wielu z nas z pewnością kojarzy go też z "Ulicą Sezamkową", "Gwiezdnymi Wojnami" serią o przygodach Indiany Jonesa, czy ze słynnym serialem "Przyjaciele". Lista produkcji, do których Matul podkładał głos jest długa jak taśma filmowa.

''

Krótka natomiast jest lista produkcji, które zdecydował się obejrzeć po nagraniu swojej ścieżki. Jak przyznaje - jest zbyt krytyczny wobec swoich możliwości. - Ja nienawidzę siebie słuchać. Ja bym od razu wszystko zmienił: brzmienie głosu, pauzę, akcent i modulację głosu - podkreśla. Innego zdania są ci, którzy rozpoznają jego ciepły, głęboki głos. Często, gdy używa go w życiu codziennym, z zaskoczeniem, konsternacją czy radością patrzą na niego dzieci, zakochane w ciasteczkowym potworze, a także panie prowadzące przycmentarny handel.

- One pamiętają mój głos z radia za co mogę dostawać darmowe kwiaty i znicze, z czego oczywiście nie korzystam - śmiał się w audycji "Cztery pory roku" Andrzej Matul.

Zdecydowanie korzystać też nie będzie z drugiej linii metra, jak zostanie "panem z głośniczka". Wprawdzie uwielbia się przemieszać tym środkiem komunikacji, ale wrodzony samokrytycyzm nie pozwoli mu na wyprawy na Pragę II nitką, jeśli miałby słyszeć siebie na każdej stacji. - Jak bym nagrał swój głos, to w ogóle bym nie jeździć tą linią - żartował gość a zarazem dziennikarz radiowej Jedynki.

Kto powinien czytać nazwy stacji na II linii metra? Weź udział w plebiscycie >>>

Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na "głos" czytający stacje II linii metra. Wśród kandydatów są: Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 13 października i potrwa do 26 października. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem SMS lub strony internetowej radiowej Jedynki .

Nazwisko lektora II linii warszawskiego metra zostanie ogłoszone w środę, 29 października, na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

Jak posiadacz najbardziej rozpoznawalnego głosu Jedynki rozpoczynał karierę i do jakich filmów kiedyś przydzielano najsłynniejszych lektorów małego ekranu dowiesz się słuchając audycji "Cztery pory roku".

>>> Regulamin konkursu na najlepszy głos czytający stacje II linii metra

"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00.

(pkur/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Budowa metra zakończona. Kiedy pojadą nim pierwsi pasażerowie?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 13:55
Sześć kilometrów, siedem stacji i miliardy złotych. Kończy się budowa centralnego odcinka II linii metra w Warszawie, największej miejskiej inwestycji ostatnich lat. Wykonawcy do ostatniej chwili walczyli, by zdążyć na czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: kiedy otwarcie drugiej linii metra? Ratusz uchylił rąbka tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 16:55
Harmonogram już jest, ale data odbioru to nadal tajemnica. Warszawski ratusz uchylił rąbka tajemnicy w sprawie centralnego odcinka drugiej linii metra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Matul głosem II linii metra - zagłosuj

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 07:00
Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na najlepszy głos II linii metra czytający nazwy stacji. Jednym z kandydatów jest Andrzej Matul, dziennikarz radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń