Krystyna Janda "drogowskazem" w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 12:10
Audio
  • Krystyna Janda, która ma szansę zostać głosem II linii metra o planach zawodowych, ukochanych rolach i troskach (Cztery pory roku/Jedynka)
  • Marek Wałkuski o historii i rozmaitych funkcjach, jakie spełnia metro w Nowym Jorku (Cztery pory roku/Jedynka)
Krystyna Janda
Krystyna JandaFoto: W. Kusiński/PR

Jedna z najbardziej zapracowanych i utalentowanych polskich aktorek ma szansę zostać głosem II linii metra. Krystyna Janda w radiowej Jedynce opowiadała o swoim operowym debiucie i o jednej z najtrudniejszych ról, w które się kiedykolwiek wcieliła, czyli bizneswoman.

Aktorka, jeśli wygra plebiscyt organizowany przez Polskie Radio i warszawski ratusz, będzie głosem II linii metra i będzie czytała nazwy stacji.

Kto widział sztukę Shirley Valentain, sztandarową rolę Krystyny Jandy nie ma wątpliwości, że nikt inny tylko ta aktorka powinna zostać głosem II linii metra. Podczas spektaklu gwiazda rozwija przed widownią niezwykły wachlarz emocji wyrażanych w głównej mierze głosem. Jedną z tych "barw" aktorka "maluje" nazwy stacji II linii metra. Jak one brzmią w jej wykonaniu możesz posłuchać i zagłosować na Krystynę Jandę tu >>>

We wspomnianym monodramie aktorka zagrała już prawie tysiąc razy. - To już 22 lata gram Shirley, ale na szczęście tych ról było dużo i prawie wszystkie gram około 200 razy - mówiła. Są jednak takie przedsięwzięcia około artystyczne, w których Janda dopiero się odnajduje. Jednym z nich jest wyreżyserowanie opery w Teatrze Wielkim w Łodzi.

''

Poproszono ją o stworzenie tradycyjnej inscenizacji "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki. Jak sama przyznaje, to wyzwanie jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń w jej życiu. - Bardzo się cieszę, że przyjęłam tę pracę, bo to są jedne z najmilszych dwóch miesięcy jakie przeżyłam. Uzależniłam się od słuchania "Strasznego dworu" - ekscytowała się w radiowej Jedynce.

Krystyna Janda opowiadała też o innej fascynującej roli, która sprawia jej wiele radości, ale też przyprawia ją o niemało zmartwień. - Założenie fundacji, dwa teatry, które walczą o życie każdego dnia jak na ostrzu noża. Myślę, że to jest takie samo zadanie jak Agnieszki (red. bohaterka filmu "Człowiek z marmuru"), która chciała nakręcić swój prawdziwy film - opowiadała Janda.

Kto powinien czytać nazwy stacji na II linii metra? Weź udział w plebiscycie >>>

Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na "głos" czytający stacje II linii metra. Wśród kandydatów są: Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 13 października i potrwa do 26 października. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem SMS lub strony internetowej radiowej Jedynki .

Nazwisko lektora II linii warszawskiego metra zostanie ogłoszone w środę, 29 października, na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

>>> Regulamin konkursu na najlepszy głos czytający stacje II linii metra

Rozmawiała Karolina Rożej.

(pkur/ag)

Czytaj także

Janda, Gudowski, a może Matul ? Głos II linii metra - kto będzie zapowiadał stacje?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 12:48
Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na najlepszy głos II linii metra, czytający nazwy stacji. Wśród kandydatów są Krystyna Janda, Danuta Stenka, Małgorzata Tułowiecka, Marzena Wyczółkowska, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda głosem II linii metra - zagłosuj

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 07:00
rozwiń zwiń