X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marzena Wyczółkowska i jej radiowy głos w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 10:30
Audio
  • Marzena Wyczółkowska, kandydatka na głos II linii metra o pasji jaką jest dziennikarstwo radiowe (Cztery pory roku/Jedynka)
Marzena Wyczółkowska
Marzena WyczółkowskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

Praca w Polskim Radiu jest szczytem jej dziennikarskich marzeń. - Kiedy dostałam propozycję, to był dla mnie tak ogromny szok - wspominała w Jedynce Marzena Wyczółkowska. Dziś redaktorka, która przygotowuje i czyta serwisy informacyjne Jedynki ma szanse zostać głosem II linii metra.

Dziennikarka, jeśli wygra plebiscyt organizowany przez Polskie Radio i warszawski ratusz, będzie głosem II linii metra i będzie czytała nazwy stacji.

"Tu Warszawa, wiadomości Polskie Radio”, kiedy Marzena Wyczółkowska wypowiadał te słowa na antenie Polskiego Radia - kiedyś od nich rozpoczynał się serwis informacyjny - za każdym razem przypominała sobie scenę z filmu "Pianista". - Zaraz po wyzwoleniu ludzie stają pod szczekaczkami i słyszą nie niemiecki głos, a słowa: "Tu Polskie Radio z Warszawy" i są tacy szczęśliwi - wspominała, nie kryjąc przejęcia, kandydatka Jedynki na głos II linii metra. Gdy wypowiadała podobną frazę kilkadziesiąt lat po zakończeniu wojny, czuła się niezwykle zaszczycona.

- Nawet nie marzyłam, by tu pracować, bo sądziłam, że to nie możliwe. Tradycja, tyle wybitnych nazwisk, to był niedościgniony wzór - opowiadała w audycji "Cztery pory roku" dziennikarka. Dziś Marzena Wyczółkowska stała się jedną z tych postaci Polskiego Radia, które stanowią o jego charakterze.

Serca słuchaczy zdobyła szczególną umiejętnością budowania przekazu na emocjach, okazywaniu ich, gdy wymaga tego czytana informacja. - Melodią głosu, tembrem staram się kłaść nacisk na to, co najważniejsze albo zabawne - opisywała. Dziennikarka nie zapomina jednak, że podanie pewnych wiadomości wymaga chłodnego dystansu. - Ten głos musi być jak najbardziej biały, nie wolno bawić się w żadne melodyjki głosowe, czy inne ozdobniki; tylko czysty przekaz trudnych informacji - nakreślała charakter swojej pracy Wyczółkowska.

Redaktor serwisu informacyjnego radiowej Jedynki, gdy dowiedziała się przed laty, że otrzymała pracę w Polskim Radiu nie potrafiła uwierzyć w swoje szczęście. - Pamiętam, że siedziałam w samochodzie patrząc na napis nad wejściem do budynku: "Polskie Radio" i nie docierało do mnie, że będę pracować w takiej instytucji - wspominała. Równie niezwykłym wydarzeniem, jest dla niej zaproszenie do wzięcia udziału w plebiscycie na głos II linii metra. - Na pierwszej linii pan Ksawery Jasieński - głos legenda. Sam udział w plebiscycie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem i zaszczytem. Tym bardziej, że jestem mieszkanką Pragi - mówiła Marzena Wyczółkowska.

Jak ta popularna wśród słuchaczy Jedynki prażanka czyta nazwy stacji II linii metra możesz posłuchać i zagłosować na nią tu >>>


''

Kto powinien czytać nazwy stacji na II linii metra? Weź udział w plebiscycie >>>

Polskie Radio i warszawski ratusz organizują plebiscyt na "głos" czytający stacje II linii metra. Wśród kandydatów są:  Krystyna Janda Danuta Stenka Małgorzata Tułowiecka Marzena Wyczółkowska , Andrzej Matul oraz  Maciej Gudowski .

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek, 13 października i potrwa do 26 października. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem  SMS lub  strony internetowej radiowej Jedynki .

Nazwisko lektora II linii warszawskiego metra zostanie ogłoszone w środę, 29 października, na antenie radiowej Jedynki.

Zapraszamy do udziału w plebiscycie!

>>>  Regulamin konkursu na najlepszy głos czytający stacje II linii metra

Każdy dziennikarz radiowy i telewizyjny, który nagrywa na żywo miał na antenie wpadkę, której nigdy nie zapomni. Jaką historię z serii "ugotowana" wspomina Marzena Wyczółkowska? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji "Cztery pory roku" .

Rozmawiała Karolina Rożej.

(pkur/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Matul ma głos na miarę II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 17:34
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda "drogowskazem" w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 12:10
rozwiń zwiń