X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wyznania hieny" Piotra Mieśnika: przerażające jest, że ludzie wierzą tabloidom bezgranicznie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 14:02
- Pisałem tę książkę z intencją pokazania ludziom, co konsumują medialnie. W tabloidzie nie szanuje się czytelników, a czyni z nich "targety", które można nabić w butelkę, rozniecić ich emocje i zarobić - powiedział w radiowej Jedynce dziennikarz Piotr Mieśnik, który opisał swoją pracę w tabloidzie.
Audio
  • Piotr Mieśnik o pracy w prasie bulwarowej i książce "Wyznania hieny" (Cztery pory roku/Jedynka)
Kiedy okazało się, że nie ma takich wkrętek, których nie byłbym w stanie zrealizować, popadłem w samouwielbienie - opowiada Piotr Mieśnik, dziennikarz który swoją pracę w brukowym dzienniku opisał w książce Wyznania hieny
"Kiedy okazało się, że nie ma takich wkrętek, których nie byłbym w stanie zrealizować, popadłem w samouwielbienie" - opowiada Piotr Mieśnik, dziennikarz który swoją pracę w brukowym dzienniku opisał w książce "Wyznania hieny""Foto: East News/Glow Images/PR/ E M/flickr.com/lic. CC 2.0

O tym, jak wielu Polaków stało się "targetami" gazet, których działania opisał w swojej książce Mieśnik, świadczą wyniki sprzedaży dzienników - dwa najwyższe miejsca na podium zajmują największe polskie bulwarówki.

/

Książka "Wyznania hieny" stanowi zapis doświadczeń od zachłyśnięcia się dziennikarza rozmachem prowadzenia redakcji i zarobkami, przez pierwsze zaskoczenia metodami zdobywania informacji, naukę śledzenia celebrytów po pełną świadomość mechanizmów manipulacji informacją i decyzję o odejściu.

Pracę, po 7 latach bycia hieną, Piotr Mieśnik rzucił rok temu. - Książka była przyznaniem się do tego, co robiłem, wyjściem z tym do ludzi. Potrzebowałem publicznej spowiedzi - przyznał w rozmowie z Karoliną Rożej. Gość "Czterech pór roku" przyznał, że dopiero gdy oddawał książkę do druku, "poczuł się czysty i wolny od garba", który nosił przez wiele lat. - Garbem byli ludzie, których w jakiś sposób dotknąłem swoją pracą, porzucone zasady i ideały, kark schylany coraz niżej - wyjaśnił.

Słuchaj: Pan zabił panią. Sensacja na pierwszej stronie >>>>
Dziennikarz nie potępia wszystkiego, co robi tabloid, bo wiele akcji i materiałów obnaża słabość systemu politycznego, działania urzędów, świata biznesu. - Wiele też jest jednak mocno naciąganych. Przy każdym niemal materiale dziennikarze tabloidu starają się znaleźć uzasadnienie czy usprawiedliwienie tego, co się robi - dodał. Typowa jest zmiana stanowiska tytułu zgodnie z preferencjami odbiorców.

"Shit! rok w tabloidzie" >>> przeczytaj
Co swoją książką chciał powiedzieć Piotr Mieśnik innym dziennikarzom? Z jakimi zmianami w życiu wiązało się odejście z pracy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!
"Cztery pory roku" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 9.00 a 12.00. Zapraszamy!

(asz/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tak tabloidy oszukują czytelników

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 15:52
Gazety często wymyślają niestworzone wydarzenia i robią wszystko, aby wyglądały na prawdziwe. Dowiedz się, jak nie dać się oszukać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan zabił panią. Sensacja na pierwszej stronie

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 15:39
Współczesne media do niemożliwości eksploatują tematy marginalne. Czy jest to znak naszych czasów? Dlaczego tyle uwagi poświęcamy osobom, "które są znane z tego, że są znane"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się działo 100 lat temu w Polsce? Sprawdź

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:56
Hubert Lisowski to przedstawiciel ginącego gatunku pasjonatów i społeczników. Dzięki niemu każdy z nas może w prosty sposób sprawdzić, o czym pisały gazety dokładnie sto lat temu. Co do dnia...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największe grzechy współczesnej kultury wg Leszka Bugajskiego

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2014 04:47
"Kupa kultury" to zbiór esejów o kulturze i współczesnej popkulturze autorstwa Leszka Bugajskiego. Autorytety, biografie, celebryci, depresja, elegancja, feminizm, to tylko niektóre z tytułów, które można znaleźć w książce. Z jej autorem rozmawialiśmy w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń