Stanisław Karpiel-Bułecka zdradza tajniki góralskiego śpiewania

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 11:39
- Żeby pojąć podstawy folkowego śpiewania trzeba po prostu siąść z ludźmi i się z nimi upić - mówi były uczestnik "SuperSTARcia". Dziś operowo-taneczny odcinek telewizyjnego show.
Audio
  • Stanisław Karpiel-Bułecka zdradza tajniki góralskiego śpiewania (Cztery pory roku/Jedynka)
Titus i Stanisław Karpiel-Bułecka w SuperSTARciu. Dla Karpiela-Bułecki trzeci odcinek show okazał się ostatnim
Titus i Stanisław Karpiel-Bułecka w SuperSTARciu. Dla Karpiela-Bułecki trzeci odcinek show okazał się ostatnimFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Przed nami kolejne "SuperSTARcie". Uczestnicy programu rywalizują o miano muzyka doskonałego. W grze pozostało jeszcze pięciu uczestników: Monika Borzym, Natasza Urbańska, Mietek Szcześniak, Rafał Brzozowski i Tomasz "Titus" Pukacki. Stanisław Karpiel-Bułecka, który również brał udział w zabawie, był obecny podczas ostatniego odcinka poświęconego muzyce folkowej i zdradził nam tajniki góralskiego śpiewania. - Góralskie śpiewanie jest bardzo specyficzne. Potrzebne jest przede wszystkim mocne gardło i silny głos - podkreśla gość Jedynki.

SuperSTARcie z radiową Jedynką >>>

W piątek 14 listopada "SuperSTARcie" będzie miało charakter operowo-taneczny. - To już 7. odcinek. Wszyscy uczestnicy muszą naprawdę ciężko pracować, aby co piątek wystąpić na żywo. Czasu na naukę jest mało. Do tego dochodzi stres - mówi Stanisław Karpiel-Bułecka i dodaje, że nie może doczekać się odcinka finałowego, w którym wystąpią wspólnie wszyscy uczestnicy.

Początek programu w TVP2 o godz. 21.05.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadziła: Sława Bieńczycka

Gość: Stanisław Karpiel-Bułecka
Data emisji: 14.11.2014
Godzina emisji: 9.00 - 12.00

mr, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

SuperSTARcie w rytmie jazzu. Ramona Rey odpadła z show

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2014 11:06
Piąty odcinek "SuperSTARcia" stał pod znakiem jazzu. Jurorami byli wokalistka Urszula Dudziak, aktor Bartosz Opania i Wojciech Mann.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkowa: ciekawe, czy uczestnicy "SuperSTARcia" posłuchają moich rad

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 16:00
- Myślę, że na próbach udzieliłam kilka cennych uwag tym, którzy mają inne niż ja spojrzenie na muzykę - mówi jurorka folkowego odcinka show "SuperSTARcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sobierajski żegna SuperSTARcie: na każdym kroku będę dziękował za zaproszenie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 10:11
Szósty odcinek "SuperSTARcia" był wyjątkowy, bo przed uczestnikami show stało nowe wyzwanie. Wystąpić musieli nie tylko z repertuarem folkowym, ale też w duetach.
rozwiń zwiń