X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tai chi - niewinna gimnastyka czy tajemniczy rodzaj sztuki walki?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 13:00
Tai chi to opracowanych w Chinach system harmonijnych, powolnych ruchów pozytywnie wpływających na poprawę i utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego.
Audio
  • Tai chi - chińska gimnastyka, czy sztuka walki? (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Tai Chi w Parku Saskim.
Tai Chi w Parku Saskim.Foto: Darek Matyja

- To po prostu gimnastyka zdrowotna z aspektami oddechowymi, pracą z umysłem, której częścią jest też czysta medytacja - mówi Marcin Małecki, instruktor Tai Chi.

Tai Chi prawdopodobnie powstało w XIII wieku kiedy to mistrz o imieniu Ksang Feng wymyślił podstawy gimnastyki. - Każda Chińska rodzina dodawała swoje elementy, które były ściśle chronione - wyjaśnia gość "Sygnałów Dnia". Marcin Małecki dodaje, że rodem, który rozpowszechniał Tai chi i rozwinął je do rodzaju sztuki walki był ród Chen. - Od rodu Chen rozwój Tai Chi przejął ród Jang, który dostrzegł w Tai Chi pozytywnie wpływające na zdrowie elementy gimnastyki i ja uczę właśnie stylu Jang - mówi instruktor w radiowej Jedynce.

Ruch, który wykonuje się podczas "chińskiej gimnastyki" Tai Chi diametralnie różni się od ruchu w rozumieniu europejskim. - Ćwiczenia są bardzo dobrze i indywidualnie zaplanowane dla ćwiczącego, tak aby jego stawy pracowały wyłączenie w tych kierunkach, w których będzie to dla nich zdrowe - tłumaczy gość "Czterech pór roku".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Bogdan Sawicki

Gość: Marcin Małecki

Data emisji: 17.11.2014

Godzina emisji: 9.00 - 12.00

(ah/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak