SuperSTARcie. Irek Dudek: Urbańska i Brzozowski czują bluesa

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 12:04
- Myślę, że oboje spokojnie mogliby zaśpiewać na Rawa Blues Festival - przyznaje Irek Dudek przed finałowym odcinkiem "SuperSTARcia".
Audio
  • Irek Dudek ocenia umiejętności Nataszy Urbańskiej i Rafała Brzozowskiego przed finałowym odcinkiem "SuperSTARcia" (Cztery pory roku/Jedynka)
Natasza Urbańska i Rafał Brzozowski powalczą o zwycięstwo w telewizyjnym show TVP2 SuperSTARcie
Natasza Urbańska i Rafał Brzozowski powalczą o zwycięstwo w telewizyjnym show TVP2 "SuperSTARcie"Foto: Wojciech Kusiński/PR

W piątek 5 grudnia poznamy zwycięzcę telewizyjnego show TVP2 "SuperSTARcie". Do ostatniego, 10. odcinka dodarła dwójka uczestników: Natasza Urbańska i Rafał Brzozowski. - Ci ludzie rzeczywiście potrafią śpiewać. Gdy się spotkaliśmy, bardzo szybko chwytali o co chodzi. Są nielicznymi artystami popowymi, którzy wiedzą co to jest blues - powiedział Irek Dudek, bluesman i juror w półfinałowym odcinku programu.

Jak ocenia gość Jedynki, kolejnym krokiem w przypadku Nataszy Urbańskiej powinno być zdefiniowanie siebie jako artystki poruszającej się w określonej stylistyce. - Natasza jest na scenie już bardzo długo. Znana jest jednak głównie z tego, że może zaśpiewać właściwie wszystko - mówi Irek Dudek.

Tę cechę ma już natomiast, zdaniem Irka Dudka, Rafał Brzozowski. - Będąc gwiazdą popu nie znaczy to, że śpiewa tylko jakieś pioseneczki. On udowodnił, że dobra muzyka zawsze bierze się z bluesa. Jego wersja utworu "Czerwony jak cegła" Dżemu była zarówno bluesowa, jak i popowa. Co również warte podkreślenia, Rafał bardzo dobrze porusza się na scenie - przekonuje organizator Rawa Blues Festival.

Finałowy odcinek "SuperSTARcia" rozpocznie się w piątek o godz. 21.05.

***

Rozmawiała: Małgorzata Kościelniak

Gość: Irek Dudek (muzyk, organizator Rawa Blues Festival)

Data emisji: 5.12.2014

Godzina emisji: 10.43

Materiał został wyemitowany w audycji "Cztery pory roku".

pg,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kayah: każdy z uczestników SuperSTARcia próbuje sobie coś udowodnić

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 14:00
- Dla wielu z nich jest to okazja do przypomnienia publiczności o swojej wszechstronności, talencie i wrażliwości, a zarazem pokazania jacy są fajni i zdystansowanymi - mówiła w Jedynce Kayah, która był jurorką 4. odcinka telewizyjnego show "SuperSTARcie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie: Urbańska i Brzozowski w finale

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2014 11:07
Natasza Urbańska, Rafał Brozowski i Titus śpiewali bluesa, folk i piosenkę filmową. Walczyli o wielki finał. Głosami widzów odpadł muzyk Acid Drinkers Tomasz Titus Pukacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Brzozowski: wygrać ze Szcześniakiem to sukces

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 18:00
- Nie spodziewałem się tego, dla mnie faworytem był Mietek Szcześniak - mówił w Jedynce Rafał Brzozowski, który w finale programu SuperSTARcie zmierzy się z Nataszą Urbańską.
rozwiń zwiń