X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prywatność kosztuje. I zdrożeje jeszcze bardziej

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2015 13:39
Coraz częściej dokonując zakupów czy podpisując umowy stajemy przed dylematem: oszczędzić czy pogodzić się z zalewem reklam i dostępem wielu firm do naszych danych.
Audio
  • Prywatność kosztuje. I zdrożeje jeszcze bardziej (Cztery pory roku/Jedynka)
Prywatność kosztuje. I zdrożeje jeszcze bardziej
Foto: FotoChannels

Z taką sytuacją zetknął się dziennikarz Mariusz Herma chcąc przedłużyć abonament telefoniczny. - Musiałem zapłacić operatorowi komórkowemu za to, by nie przetwarzał moich danych osobowych - mówi. Dodatkowo bulwersujący w tej sprawie jest fakt, że operator o podwyższonej stawce abonamentu - gość Jedynki przedłużał umowę przez internet - informuje dopiero w ostatniej chwili przed zaakceptowaniem warunków. Jego zdaniem w przyszłości coraz częściej płacić będziemy musieli za to, by operatorzy, ale też sprzedawcy czy ubezpieczyciele, nie dysponowali swobodnie naszymi danymi.

Zdaniem dr. Mednisa, już dziś musimy stanąć przed pytaniem czy w ogóle chcemy zachować prywatność. - Gdy widzę, co ludzie umieszczają na portalach społecznościowych, dostrzegam naiwność i niewiedzę. Nawet dane przetwarzane w sposób anonimowy, np. przez przeglądarki internetowe, zostaną użyte do przewidywania naszego zachowania - podkreśla i dodaje, że gromadzenie danych jest jednym z powodów, dla którego wiele serwisów dostępnych jest bezpłatnie.

Goście Radiowej Jedynki rozmawiali także o prawie konsumenta do wycofania swojej zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadził: Roman Czejarek
Goście: Mariusz Herma (dziennikarz "Polityki"), dr Arwid Mednis (specjalista w dziedzinie ochrony danych osobowych, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 5.12.2014
Godzina emisji: 9.00 - 12.00

(asz, pg)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dane osobowe: wszyscy o nas wszystko wiedzą?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 06:04
- Nie wiadomo kto, kiedy i po co zbiera informacje na nasz temat. Trochę to wszystko zaczyna wołać o ingerencję państwa i regulacje, które ochronią obywatela - wyjaśnia dr Paweł Litwiński, specjalista prawa danych osobowych. Czy wartość naszych danych da się wyliczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy dowód osobisty: mniej danych osobowych, więcej zabezpieczeń

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 12:10
Od 2015 roku urzędy rozpoczną wydawanie nowych dowodów osobistych. Nie będzie w nich już adresu zameldowania, rysopisu i własnoręcznego podpisu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od stycznia 2015 roku zmiany w ochronie danych osobowych

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 08:30
W nowym roku firmy, w których dochodzi do przetwarzania danych osobowych, będą musiały uregulować status administratorów bezpieczeństwa informacji.
rozwiń zwiń