X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak budować dobre relacje w rodzinie? "Dorośli muszą dawać pozytywne wzorce"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 11:45
- Wierzę w starą maksymę afrykańską, że potrzeba całej wioski, aby wychować jedno dziecko - mówiła w radiowej Jedynce Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites.
Audio
  • Zofia Dzik o budowaniu relacji z nastoletnimi dziećmi (Cztery pory roku/Jedynka)
W rodzinie dorośli muszą dzieciom dawać wzorce
W rodzinie dorośli muszą dzieciom dawać wzorceFoto: Glow Images/East News

Zofia
Zofia Dzik

Zofia Dzik zaznaczyła, że trudno jest utrzymać trwałe więzi w rodzinie, gdyż mamy mało czasu na przebywanie ze sobą. We wcześniejszym modelu rodziny, tłumaczyła ekspert, byliśmy "bardziej obecni". - Nie chodzi tak naprawdę o ilość, ale o jakość czasu jaki spędzamy z rodziną - dodała.

Prezes Fundacji Humanites mówiła, że trzeba pamiętać o tym, że wcześniej byliśmy przede wszystkim społeczeństwem rolniczym, rzemieślniczym. - Styl naszej pracy sprawiał, że dzieci były w stałym kontakcie z rodziną. Miały większą możliwość obserwowania wzorców, zachowań dorosłych - stwierdziła Zofia Dzik.

Zaznaczyła również, że większość działań fundacji, w której pracuje jest skierowana do osób dorosłych. - Problem i jakość młodego pokolenia wcale nie leży w nich samych, ale od nas dorosłych, jako nośniku określonych wzorców - mówiła ekspert.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzenie:
Bogdan Sawicki
Gość:
Zofia Dzik (prezes Fundacji Humanites)

Data emisji: 28.01.2015
Godzina emisji: 9.00 - 13.00
mr, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziadkowie - lepszy model rodziców

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 09:30
Mają czas i cierpliwość, których często brakuje zaganianym rodzicom. - Ponieważ dziadkowie już nic nie muszą, mogą koncentrować się na potrzebach dziecka – uważa dr Magdalena Śniegulska. - Ale bardzo często są też buforem łagodzącym napięcia na linii ich dzieci - wnukowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, jeśli nie ma miejsc w żłobku?

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:23
- Dzienny opiekun to forma alternatywna wobec żłobka. Opieka sprawowana jest przez wykwalifikowaną osobę, która jednorazowo może mieć pod opieką 5 dzieci - powiedziała Ula Malko.
rozwiń zwiń