Aktywne kobiety jadą na Sri Lankę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2015 20:00
- Przemieszczanie się klimatyzowanym autobusem od jednej atrakcji do drugiej i spanie w hotelach z basenami nie jest żadnym wyzwaniem - przekonuje Hanna Sobczuk, która zachęca kobiety do nieoczywistych podróży, z dala od utartych szklaków.
Audio
  • Aktywne kobiety jadą na Sri Lankę (Cztery pory roku/Jedynka)
Unawatuna. Tu będą odpoczywać uczestniczki wyjazdu, który organizuje Hanna Sobczak
Unawatuna. Tu będą odpoczywać uczestniczki wyjazdu, który organizuje Hanna SobczakFoto: Bernard Gagnon/Wikimedia Commons

Zaczęło się od bloga "Plecak i walizka", na którym opisywała swoje podróże. - Z mężem wracaliśmy  autostopem z Gruzji i Armenii przez Turcję i Bałkany do Polski. To było niesamowite doświadczenie, podobnie jak spanie gdzieś na dziko, pod namiotem - mówi Hanna Sobczuk, która jakiś czas później postanowiła wybrać się w samotną podróż. Najpierw była Europa, następnie trzytygodniowy wyjazd na Sri Lankę.

Czytelniczki jej bloga często pisały, że same chciałby w taki sposób jeździć po świecie, ale zawsze coś stawało im na przeszkodzie: brak towarzystwa, odwagi czy znajomości języka obcego. Dlatego, jako osoba doświadczona w branży turystycznej, postanowiła zorganizować "babski wyjazd" na Sri Lankę. - Ważne było, aby nie oferować tego, co dostępne jest na rynku - mówi licencjonowana pilotka wycieczek. Dodaje, że prawdziwy klimat wyjazdu można poczuć, podróżując zatłoczonym pociągiem w towarzystwie mieszkańców kraju i podziwiając przez okna plantacje herbaty.
Jaki jest koszt takiej eskapady? Około 6 tys. złotych. Na całkowity budżet może wpływać wybór noclegu (zamiast spać pod namiotem, można zdecydować się hotelowy pokój) czy innej klasy pociągu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzenie:
Małgorzata Raducha
Gość:
Hanna Sobczuk (podróżniczka, pilotka wycieczek, autorka bloga)
Data emisji: 30.01.2015
Godzina emisji: 10.20

mk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kraina ABBY, śledzia w czekoladzie i mrocznych kryminałów. Poznaj Szwecję!

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 19:00
Szwecja to kraj kontrastów. Pochodzą stąd najbardziej lubiane bajki, ale też pełne okrucieństwa powieści kryminalne. Mieszkańcy są spokojni, opanowani i małomówni, ale to w tym kraju powstaje muzyka porywająca do spontanicznego tańca. To właśnie różne oblicza czynią Szwecję tak ciekawą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świątynia Sweti Cchoweli, taniec kartuli, pierożki chinkali - Gruzja w pełnej krasie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:00
- Dla Gruzinów obiekt, który ma mniej niż 500 lat nie jest zabytkiem. Wynika to z tego, że w tym niewielkim kraju, który odpowiada mniej więcej 1/4 terytorium Polski, jest mnóstwo zabytków znacznie starszych - mówił w radiowej Jedynce Krzysztof Dąbrowski z portalu Kaukaz.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transylwania krainą wampirów? Rozwiewamy mity na temat Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 12:36
W Rumunii podziwiać można niesamowite widoki, zwiedzać majestatyczne zamki i unikatowe klasztory, a także zjeść fenomenalne dania z baraniny. Tymczasem wciąż kraj ten kojarzony jest przede wszystkim z legendą o hrabim Drakuli.
rozwiń zwiń