X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Roman Czejarek został dziennikarzem, żeby nic nie robić

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 13:13
Roman Czejarek miał być inżynierem i pracować w elektrowni atomowej. Elektrowni do dziś nie ma, a on złapał radiowego bakcyla i tak już zostało.
Audio
  • Roman Czejarek opowiada o fascynacji Radiem (Cztery pory roku/Jedynka)
Roman Czejarek (na pierwszym planie) i Bogdan Sawicki podczas trasy koncertowej Lata z Radiem 2013
Roman Czejarek (na pierwszym planie) i Bogdan Sawicki podczas trasy koncertowej Lata z Radiem 2013Foto: Redakcja Lata z Radiem

Roman Czejarek przyznaje, że dziennikarstwem zainteresował się w... dzieciństwie. Zauważył bowiem, że jego mama pracowała w księgarni i od rana do wieczora była zajęta. Zaś przyjaciółka mamy, Danuta zawsze była w domu i nic nie robiła. Roman spytał co robi i dostał odpowiedź, że jest kimś takim, jak dziennikarka. Postanowił zostać więc dziennikarzem, żeby nic nie robić.

Wcześniej jednak skończył Politechnikę Szczecińską i miał pracować w elektrowni atomowej w Klępiczu. Elektrownia nie powstała, więc Roman Czejarek musiał poszukać innej pracy.

Szef "Czterech pór roku" i "Lata z Radiem" karierę rozpoczynał w Akademickim Radiu Pomorze. Potem była rozgłośnia szczecińska, do której zgłosił się sam. Po prostu poszedł i powiedział, że chce tam pracować. - Może miałem szczęście, że trafiłem na fajnych ludzi, którzy mnie przyjęli - wspomina. Dobrze w pamięci dziennikarza zapisały się też lata 80., które uważa za niezłą szkołę życia. Roman Czejarek opowiada również, jak przeniósł się do Warszawy i trafił do redakcji "Sygnałów dnia".
Według niego "Lato z Radiem" wymyka się wszelkim teoriom radiowym, które głoszą, że program powinien być robiony z myślą o konkretnym słuchaczu, np. dla dzieci, miłośników muzyki poważnej albo rocka, i że nie ma czegoś takiego, jak radio dla każdego. Okazuje się, że "Lata z Radiem" słuchają osoby w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Według dziennikarza Radiowej Jedynki fenomen tej audycji polega na tym, że ma wiernych słuchaczy. - Dopóki radio rozmawia ze słuchaczami, traktuje ich poważnie i jest przyjacielem słuchacza, to ma szansę na istnienie. Natomiast radio, które się od tego oderwie, prędzej czy później jest skazane na to, żeby odejść do trzeciego czy czwartego szeregu - zauważa. I dodaje, że fajnie się pracuje w audycji, która ma taki bonus u słuchaczy, że jest rozpoznawalna.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadziła: Dominika Jenc

Gość: Roman Czejarek (dziennikarz radiowej Jedynki)

Godzina emisji: 10.20

Data emisji: 12.02.2015

(ag/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Matul i antenowy flirt ze słuchaczami

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 12:28
- W czasach, kiedy ruszyło "Lato z Radiem" nie było internetu, telewizja nie docierała wszędzie, nie było też kolorowych pism. Radio zastępowało wszystko, i pisma kulturalne, i pisemka kolorowe. Robiliśmy audycje dla wszystkich - wspominał w radiowej Jedynce Andrzej Matul.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy reżyser i jego magiczna przestrzeń budowana dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 04:07
- Reżyser dźwięku jest osobą, która gra na wiolonczeli i na kontrabasie, na flecie i na klarnecie. Tworzy orkiestrę i ma ona na słuchaczu wywrzeć pewne wrażenie, zmusić do przemyśleń - opowiada Andrzej Brzoska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

90 lat Polskiego Radia. "Dziennikarstwo dało mi wiedzę o ludziach"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 20:00
- Człowiek przy dłuższej rozmowie nie potrafi się ukryć. Zawsze można się dowiedzieć, kim jest, czy jest fajny i mądry, czy pozuje? - mówiła w Jedynce Stanisława Stec.
rozwiń zwiń