W sieci oscarowych hitów. Uważaj na nielegalne serwisy

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 12:25
- Nie można komuś zarzucić, że nielegalnie obejrzał film w internecie. Nielegalnie może być on jedynie dystrybuowany - mówiła w Jedynce Kinga Jakubowska.
Audio
  • W sieci oscarowych hitów. Uważaj na nielegalne serwisy (Cztery pory roku/Jedynka)
Czasami filmu, który chcemy obejrzeć, nie można nigdzie legalnie kupić
Czasami filmu, który chcemy obejrzeć, nie można nigdzie legalnie kupićFoto: Depositphotos

Ogłoszenie nominacji oscarowych jest najlepszą reklamą dla filmu. Natychmiast staje się on pożądany. Jego niedostępność z legalnych źródeł często jednak jest niezależna od potencjalnych dystrybutorów. - Zwykle są to filmy zagraniczne, a świat nie dojrzał jeszcze do tego, aby premiery odbywały się jednocześnie wszędzie - tłumaczyła przedstawicielka Legalnej Kultury, która promuje legalne źródła.

Wkrótce jednak powinno to się zmienić, a zmiany wymuszą nowe technologie. - Dystrybucja wszystkich filmów będzie się odbywała tylko w internecie. Nawet, jeśli potem będzie można obejrzeć je w kinie - wyjaśniała Baranowska. Ma to też chronić przed piractwem.

Osobami, które jako jedne z pierwszych mają dostęp do oscarowych tytułów są członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej. Filmy, które zwykle dostają w przesyłkach, wyciekają następnie do nielegalnych serwisów internetowych. Jeżeli ulegniemy pokusie i skorzystamy z ich usług, to musimy zdawać sobie sprawę z zagrożeń, które na nas czekają. Większość z tych stron czerpie bowiem nieuprawnione korzyści finansowe, o których nie mamy pojęcia. Do najczęstszych należą tzw. ukryte koszty.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Kinga Jakubowska

Data emisji: 26.02.2015

Godz. emisji: 10.20

tj/asz

Czytaj także

Przegrane, wpadki i historie zza kulis. Oscar a polskie kino

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 01:25
Sukces "Idy" jest ukoronowaniem długiej drogi do Oscara dla polskiego filmu w tej kategorii. - Jest to arcydzieło, które ma perfekcyjną formę i jest zupełnie wyjątkowe - mówi Bożena Janicka.
rozwiń zwiń