Seniorzy i młodzi organizują wspólne inicjatywy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 15:24
Konkurs "Seniorzy w akcji" ma na celu połączyć na różnym gruncie dwa pokolenia - osoby 60 plus i ludzi w wieku 18-35 lat.
Audio
  • Inicjatywy mające integrować pokolenia 60+ i 18-35 latków (Cztery pory roku/Jedynka)
Seniorzy i młodzi podczas wspólnej zabawy
Seniorzy i młodzi podczas wspólnej zabawyFoto: Glow Images/East News

Konkurs jest realizowany już ósmy rok. - Zachęcamy osoby starsze i młode, aby w oparciu o swoje pasje, zainteresowania i życiowe doświadczenia uruchamiali w swoich miejscowościach takie działania, w które mogą zaangażować się osoby starsze, ale także przedstawiciele innych pokoleń - mówi Beata Tokarz-Kamińska. Projekty można zgłaszać do 17 marca.

Gość radiowej Jedynki wyjaśnia, jak dokonuje się selekcja projektów i na jakie wsparcie mogą liczyć autorzy wybranych inicjatyw. Podkreśla, że program jest adresowany do osób niemających doświadczenia w działaniach społecznych. Zapewnia też, że organizatorzy starają się, aby konkurs był prosty i pozbawiony biurokratycznych procedur. Wyjaśnia na jakie fundusze mogą liczyć wnioskodawcy.
Jednym konkursowych projektów jest "Cała Praga śpiewa". Jego współautorka Anna Warwas opowiada, jaki jest cel przedsięwzięcia i jak było realizowane opowiada.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Beata Tokarz-Kamińska (Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę"), Anna Warwas (współautorka projektu "Cała Praga śpiewa")

Data emisji: 12.03.2015

Godzina emisji: 9.25

ag/asz

Czytaj także

Dziadek i babcia - ktoś bardzo ważny w życiu człowieka

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 04:33
- Z dziadkami była szczególna więź rodzinna. Zawsze czułem, że jadę do kogoś życzliwego, bliskiego. Wiedziałem, że sprawiam im radość - opowiada Cezary Urzyczyn.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska - to nie jest kraj dla starych ludzi?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 15:30
- W Skandynawii istnieją nawet uniwersytety dla seniorów. Mogą się uczyć i rozwijać. Starość jest tam dobrze widziana, ludzie nie są wypychani ze społeczeństwa - mówiła w Jedynce psycholog Justyna Dąbrowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Senior-WIGOR ma być odpowiedzią na zmiany demograficzne

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 12:06
Wsparcie dla gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów oraz Klubów dla osób starszych, przewiduje program Senior-WIGOR, którym we wtorek zajmie się rząd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka czy skandynawska polityka senioralna? W Polsce nieważne która, oby wreszcie była

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 21:59
Zgodnie z prognozami demograficznymi, w 2030 r. prawie 25 procent ludności Europy przekroczy 65 lat. W Polsce odsetek ten będzie tylko trochę niższy – sięgnie 22 procent. O rozwiązaniach dotyczących polityki senioralnej w Europie mówi prof. Piotr Błędowski z SGH.
rozwiń zwiń