X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy jako pierwsi zrekonstruowali miasto w wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2015 12:57
- Odtworzyliśmy miasto sprzed stu lat. Czterdzieści unikatowych budynków na rynku i czterysta okalających rynek - mówi Adam Bral, współtwórca rekonstrukcji przedwojennego Arnswalde w technologii VR (wirtualnej rzeczywistości).
Audio
  • Wirtualny spacer po "odbudowanym" Arnswalde, dzisiaj Choszcznie (Cztery pory roku/Jedynka)
Posąg Żniwiarki - rekonstrukcja wyglądu przedwojennego pruskiego miasta Arnswalde (obecnie Choszczno)
Posąg Żniwiarki - rekonstrukcja wyglądu przedwojennego pruskiego miasta Arnswalde (obecnie Choszczno)Foto: Arnswalde 1920 VR - Odyssey /YouTube

Grupa ośmiu Polaków z ekipy Odyssey dokonała rekonstrukcji przedwojennego, całkowicie zniszczonego podczas II wojny światowej Arnswalde (obecnie Choszczno w woj. zachodniopomorskim). To pierwsza na świecie tego typu rekonstrukcja.

- Przez trzy miesiące zbieraliśmy materiały archiwalne. Od pocztówek, poprzez ryciny, aż po archiwalne zdjęcia. Jeździliśmy do Niemiec, do dzieci mieszkańców Arnswalde, w celu pozyskiwania tego typu materiałów - mówi Adam Bral.

Zobacz serwis specjalny II WOJNA ŚWIATOWA>>>

Gość Jedynki tłumaczy, że technologia VR kojarzy się głównie z grami komputerowymi. - My chcieliśmy pokazać inne oblicze wirtualnej rzeczywistości - podkreśla współtwórca rekonstrukcji. A dlaczego niemieckie miasto? - Jesteśmy Polakami i czujemy się patriotami. Odtworzyliśmy coś, co było kiedyś piękne, a w trakcie działań II wojny światowej zostało całkowicie zniszczone - zaznacza Adam Bral. - Chcemy tworzyć kolejne rekonstrukcje, stricte polskie, które będą przedstawiały to, co było w przeszłości piękne, a zostało w jakiś sposób zdewastowane - dodaje i zdradza, na jakiej zasadzie działają gogle Oculus Rift, po założeniu których widz "przenosi się" do wirtualnego świata.

Odyssey VR Crew/youtube

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Adam Bral (współtwórca rekonstrukcji przedwojennego Arnswalde w technologii VR - wirtualnej rzeczywistości).

Data emisji: 20.03.2015

Godzina emisji: 10.20

kh/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
misz1112015-03-21 13:39 Zgłoś
Wspaniała idea. Doskonały pomysł. Lecz obawiam się że (jak to w POlsce) umrze śmiercią naturalną, ze względu na brak FUNDUSZY. PS. Życzę Panom z "Odysey" samozaparcia i wytrwałości. Tak na marginesie. To o tym projekcie, powinien nas poinformować tzw. "Minister Kultury i Sztuki". Ale przecież to jest człowiek z nadania partyjnego. Czyli zwykły .... na stanowisku!

Czytaj także

Miasto zniszczone podczas wojny "ożyło" w wirtualnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 16:31
Wrocławska firma Odyssey zrekonstruowała zniszczoną podczas wojny miejscowość Choszczno. Twórcy projektu "Arnswalde VR" odtworzyli w wirtualnej rzeczywistości niemal w całości przedwojenną zabudowę miasta.
rozwiń zwiń