X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbyt sterylne warunki życia prowadzą do alergii

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 14:15
Epidemię chorób brudnych rąk zamieniliśmy na epidemię chorób czystych rąk. Ludzie przesadzili z czystością i stali się nieodporni na alergeny.
Audio
  • Jak uchronić się przed alergią (Cztery pory roku/Jedynka)
40 procent Polaków jest podatnych na alergie
40 procent Polaków jest podatnych na alergieFoto: Glowimages/Eastnews

Lekarze są zgodni - żyć w brudzie nie należy, ale nie trzeba również przesadzać ze sterylnością. Bo w przeciwnym razie stajemy się podatni na alergie.
Środki czystości, rożne płyny dezynfekujące spowodowały, że w naszym otoczeniu jest niewiele bakterii czy zarazków. Ale brak kontaktu z naturalnym otoczeniem powoduje, że w człowieku nie wytwarza się bariera ochronna.
Dla alergików wiosna i okres wczesnoletni to przekleństwo, bo wtedy nasilają się ich dolegliwości. Prof. Bolesław Samoliński, alergolog, zwraca uwagę, że Polacy uczulają się głównie na pyłki drzew i traw. Kiedyś alergikami było ok. 1 procenta populacji, obecnie już 40 proc. Polaków cierpi na tę chorobę cywilizacyjną.
Gość radiowej Jedynki wyjaśnia, jak wychowywać dzieci, aby nie stały się alergikami, czy zmiana diety spowoduje, że przestaniemy być uczuleni na różne bodźce, a także jak najłatwiej stwierdzić, na co ktoś jest uczulony? Mówi również, czy warto stosować środki antyalergiczne dostępne bez recepty.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: prof. Bolesław Samoliński (prezydent Polskiego Towarzystwa Alegologicznego)

Data emisji: 30.03.2015

Godz. emisji: 9.25

ag/tj


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie bagatelizuj kataru, to może być zapalenie zatok

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 13:39
- Katar, który trwa do 7 dni, nie jest problemem. Pojawia się on wtedy, gdy mimo stosowania zaleceń lekarza dolegliwości zatokowe nie ustępują lub nawracają. Wtedy nieodzowna jest wizyta w gabinecie laryngologicznym - mówił w Jedynce dr Michał Michalik, otolaryngolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alergia chorobą cywilizacji. Co czwarty Polak wymaga konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 13:24
Coraz więcej osób cierpi na alergię. Badania na przestrzeni lat pokazują, że wraz z upływem czasu mamy wprost proporcjonalny wzrost zachorowań, a populacja alergików się zwielokrotniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Człowiek w sytuacji granicznej. "Nie uciekniesz, przygotuj się"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 20:26
- Wobec choroby, cierpienia, śmierci żaden człowiek nie powinien być sam. Najpiękniejszą formą leczenia jest czas poświęcony drugiej osobie - powiedział prof. Krzysztof Bielecki.
rozwiń zwiń