Jak rozmawiać o niepłodności i jak sobie z nią radzić

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 10:35
Największym problemem niepłodnych par jest wszechobecny brak zrozumienia. Bliscy, choć wspierać chcą, nie zawsze potrafią to zrobić właściwie.
Audio
  • Autorki książki "Nadzieja na nowe życie" o walce z niepłodnością i trudnych rozmowach na ten temat (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Niepłodność to problem, o którym bardzo trudno jest rozmawiać
Niepłodność to problem, o którym bardzo trudno jest rozmawiaćFoto: East News/Glow Images

- Niepłodność zawsze dotyczy pary. To nigdy nie jest sprawa wyłącznie kobiety. Mężczyzna też ją przeżywa - mówi Agnieszka Doboszyńska, współautorka książki "Nadzieja na nowe życie".
Posiadanie dzieci jest stanem naturalnym. Gdy spotykamy ludzi, którzy mają problemy z poczęciem lub sami ich doświadczamy, nie wiemy jak się zachować. Zdaniem gości Radiowej Jedynki pomocne jest zarówno odpowiednie nastawienie, jak i wiedza o medycznych i psychologicznych aspektach niepłodności.
Dlaczego zmuszani jesteśmy do tłumaczenia się z niepłodności? Jak odpowiadać na krępujące pytania? O tym opowiadają goście programu, autorki książki, która ma stać się "przyjaciółką" osób dotkniętych problemem niepłodności oraz ich bliskich.
***
Tytuł audycji: Cztery Pory Roku
Prowadził: Roman Czejarek
Goście: Agnieszka Doboszyńska (współautorka książki "Nadzieja na nowe życie") i Tatiana Ostaszewska Mosak (psychoterapeutka)
Data emisji: 20.04 2015
Godzina emisji: 9.23
amp/asz

Czytaj także

Niepłodność to choroba, której nie trzeba się wstydzić

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2013 10:15
- Czy ktoś się wstydzi cukrzycy albo astmy? Dlaczego więc wstydzimy się przyznać do niepłodności? - pyta psychoterapeutka Bogda Pawelec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpłodność to choroba cywilizacyjna. In vitro to jedna z metod jej leczenia

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 09:00
- Jeśli parlament nie uchwali ustawy o in vitro będziemy pracować tak, jak obecnie - mówił w Radiowej Jedynce dr Grzegorz Mrugacz. We wtorek rząd przyjął projekt ustawy i skierował go do dalszych prac w parlamencie. Ministrowie liczą, że ustawa zostanie przyjęta jeszcze przed sejmowymi wakacjami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudne pytania o in vitro. Genetyk odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2015 23:50
- Każda ingerencja, która dotyczy człowieka, jest czymś bardzo delikatnym - o wątpliwościach związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym mówi w Jedynce prof. Ewa Bartnik.
rozwiń zwiń