"Gwiezdne wojny" dają moc fanom na całym świecie

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 15:30
Spotkania, konkursy i zabawy związane ze słynną filmową serią to od lat stały punkt obchodzonego 4 maja Międzynarodowego Dnia Gwiezdnych Wojen.
Audio
  • Rafał Frąckiewicz i Ewa Wołonkiewicz o Międzynarodowym Dniu Gwiezdnych Wojen (Cztery pory roku/Jedynka)
Wraz z kolejną częścią Gwiezdnych Wojen wrócą ich najbardziej rozpoznawalni bohaterowie
Wraz z kolejną częścią Gwiezdnych Wojen wrócą ich najbardziej rozpoznawalni bohaterowieFoto: PAP/DPA/JENS KALAENE

Jak zauważa Rafał Frąckiewicz, koordynator zlotów krajowych Star Wars, magia "Gwiezdnych wojen" jest wielopoziomowa. - Jednym z jej elementów na pewno są efekty specjalne. Pierwsza część, gdy wchodziła w 1977 roku, dosłownie powalała w tym względzie. Poziom postaci i narracji również wykracza poza pewne standardy. No i fakt, że przedstawiony świat został tak mocno rozbudowany. Opieramy się na sześciu filmach, a są jeszcze setki komiksów i książek, które rozszerzyły tę opowieść do rozmiarów potężnego współczesnego serialu - tłumaczy gość radiowej Jedynki.

Fani "Gwiezdnych wojen" już zacierają ręce na myśl o premierze kolejnej części, którą zapowiedziano na 25 grudnia 2015 roku. Przypadający w tym roku Międzynarodowy Dzień Gwiezdnych Wojen to dla nich doskonała okazja, żeby po raz kolejny obejrzeć ulubioną część serii lub spotkać się ze znajomymi w przebraniu jednego z bohaterów.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzenie:
Roman Czejarek
Goście:
Rafał Frąckiewicz (koordynator zlotów krajowych Star Wars), Ewa Wołonkiewicz (funclub "Gwiezdnych wojen" w Bydgoszczy)
Data emisji:
4.05.2015
Godzina emisji:
11.20

pg/ag

Czytaj także

Warszawa: Światowy Dzień Gwiezdnych Wojen w Forcie Sokolnickiego

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 12:27
Moc jest w sobotę z gośćmi Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego w Warszawie, gdzie odbywają się obchody Światowego Dnia Star Wars. To dla fanów Gwiezdnych Wojen w każdym wieku okazja do spotkania w oczekiwaniu na grudniową premierę nowej części sagi.
rozwiń zwiń