Książka o Andrzeju Turskim. "To prawdziwe świadectwo"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 14:24
"7dni. Świat Andrzeja Turskiego" wspólnie napisały jego córka Urszula Chincz oraz dziennikarka TVP Anna Morawska.
Audio
  • Anna Morawska i Urszula Chincz o książce "7dni. Świat Andrzeja Turskiego" (Cztery pory roku/Jedynka)
Andrzej Turski we wspomnieniach rodziny i współpracowników pozostaje jednocześnie cudownym facetem i człowiekiem z trudnym charakterem. Prawdę o nim ukazuje książka 7dni. Świat Andrzeja Turskiego
Andrzej Turski we wspomnieniach rodziny i współpracowników pozostaje jednocześnie "cudownym facetem" i człowiekiem z "trudnym charakterem". Prawdę o nim ukazuje książka "7dni. Świat Andrzeja Turskiego"Foto: PAP/TVP/Jan Bogacz

W pierwotnym zamyśle miał to być wywiad rzeka, ale śmierć znakomitego dziennikarza nie pozwoliła Annie Morawskiej dokończyć książki. Spotkanie z Urszulą Chincz nadało nowy bieg sprawie. - Rozdziały prywatne, o życiu napisałam ja, a Ania te o pracy - wyjaśnia córka Andrzeja Turskiego.

Dla Anny Morawskiej dziennikarz był nie tylko mentorem i mistrzem, ale "telewizyjnym tatą". - Oddzielenie emocji od życia zawodowego nie było łatwe - zaznacza Morawska i wspomina swoje pierwsze spotkania z Turskim.

Autorkom udało się na kartach książki nie tylko zawrzeć ważne informacje z życia Andrzeja Turskiego, ale też zarysować jego skomplikowany, niejednoznaczny charakter. W Radiowej Jedynce zaś opowiadają również o radiowej przeszłości dziennikarza, niedoszłych rozwodach państwa Turskich oraz rzeczach, których nie lubił.
Premierę książki, która zawiera także bogaty zbiór zdjęć z różnych momentów życia Andrzeja Turskiego, zaplanowano na 16 maja. Kupić ją oraz spotkać autorki będzie można tego dnia na Targach Książki w Warszawie.


***

Tytuł audycji: Cztery pory roku
Prowadzenie: Roman Czejarek
Goście: Urszula Chincz (dziennikarka telewizyjna, córka Andrzeja Turskiego), Anna Morawska (dziennikarka TVP)
Data emisji: 7.05.2015
Godzina emisji: 9.25
asz/ag

Czytaj także

Andrzej Turski - "Pan Radio" i człowiek debaty

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2014 19:00
- Rzadko udaje się, by człowiek kojarzony tak bardzo z radiem zmieniał swój nośnik na telewizję i by też sobie znakomicie radził. Programy Andrzeja Turskiego były najlepszymi, jakie w polskiej telewizji pokazywano w ostatnich latach - powiedział Wojciech Jagielski w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Schymalla i "Zawód spikerka": od tremy przed kamerą do dyplomatycznej misji

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 19:58
- Praca dziennikarza to zajęcie wspaniałe, ale absorbujące. Jest to wielki przywilej, ale i konieczność rezygnacji z wielu różnych kwestii. Trzeba mieć rodzinę, która to rozumie i ja to szczęście mam - mówiła dziennikarka telewizyjna i radiowa w "Sobocie z radiową Jedynką".
rozwiń zwiń