Kobiecy dekolt i klapki w pracy. Sekrety dress code

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 22:54
- Najczęstszym błędem jest to, że nie ubieramy się adekwatnie do miejsca. Zwykle jednak Polacy ubierają się dobrze, wcale nie jesteśmy pod tym względem na szarym końcu w Europie - mówi Ewa Rubasińska.
Audio
  • Stylistka wyjaśnia jakie są sekrety dress code (Cztery pory roku/ Jedynka)
Osoba, która potrafi się właściwie ubrać jest lepiej postrzegana przez klientów oraz pracodawców. - W Stanach Zjednoczonych, gdzie korporacyjna struktura jest bardzo silna były robione badania i osoby, które były ubrane elegancko promowano o 70 procent bardziej niż osoby ubrane np. w sweter - mówi stylistka
Osoba, która potrafi się właściwie ubrać jest lepiej postrzegana przez klientów oraz pracodawców. - W Stanach Zjednoczonych, gdzie korporacyjna struktura jest bardzo silna były robione badania i osoby, które były ubrane elegancko promowano o 70 procent bardziej niż osoby ubrane np. w sweter - mówi stylistkaFoto: Pixabay

Dress code, czyli etykieta ubioru może dotyczyć pracy, wieczornych wyjść czy innych okazji, jak również odnosić się do pory roku. - Bariery pór roku coraz bardziej nam się przełamują. Białe ubrania nosimy zimą, czarne latem, podczas gdy kiedyś było to zdecydowanie bardziej obostrzone - tłumaczy w Jedynce Ewa Rubasińska, stylistka.

Czy dress code wyznacza jak duży powinien być dekolt kobiecej bluzki oraz jakie ma to znaczenie dla naszej pracy? Jakie zasady należy brać pod uwagę dobierając strój? Wszystkie wątpliwości związane z ubraniem nasz gość wyjaśnia w dalszej części audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Bogdan Sawicki

Gość: Ewa Rubasińska (stylistka, o letnim dress codzie w pracy)

Data emisji: 11.05.2015

Godzina emisji: 9.20

sm/pg

Czytaj także

Świat nie jest jednorazowy, ty też nie bądź

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 13:07
- Nie wystarczy od wielkiego dzwonu zdobyć się na wielki czyn i posegregować śmieci. To powinno być normą - apelują organizatorzy akcji "Nie bądź jednorazowy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Często a mało - ta zasada sprawdza się nie tylko w diecie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 14:21
Powinniśmy stosować ją także w kwestii ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe. Jak zdrowo zażywać słońca radzi lekarz.
rozwiń zwiń