X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Spędź Noc Muzeów na prywatce u bikiniarzy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:38
- W tym roku chcemy pokazać jak nosiła się i bawiła młodzież w okresie stalinizmu: warszawscy bikiniarze, krakowscy dżollersi i wrocławscy bigarze - mówi Katarzyna Grabowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Katarzyna Grabowska o wykładach i warsztatach poświęconych młodzieży stalinowskiej Polski w Muzeum Powstania Warszawskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Poprzez pryzmat ówczesnej młodzieży Muzeum Powstania Warszawskiego chce przybliżyć postawę całego społeczeństwa wobec władzy PRL w latach 1945-56.
Poprzez pryzmat ówczesnej młodzieży Muzeum Powstania Warszawskiego chce przybliżyć postawę całego społeczeństwa wobec władzy PRL w latach 1945-56.Foto: Paul Townsend/Flickr

O pierwszych subkulturach w powojennej Polsce w sobotę 16 maja opowiadać będzie Aleksandra Boćkowska. W siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się ponadto warsztaty kulinarne prowadzone przez Agnieszkę Długosz z serwisu Wolnakuchnia.pl połączone z jazzową prywatką. - Będzie można dowiedzieć się jak przygotować trufle Tyrmanda czy amerykańskiej maffinki oraz jak w czasach powojennych można było zrobić coś z niczego - zdradza gość Jedynki.

Katarzyna Grabowska zaprasza również na koncert Konglomeratu Combo, wykłady o modzie oraz spotkanie z weteranami polskiego jazzu: Janem Walaskiem, Carmen Moreno i Krzysztofem Sadowskim. Z myśla o młodszych zaplanowano z kolei grę miejską, której fabuła oparta będzie na książce Joanny Papuzińskiej "Krasnale i olbrzymy”. A wybierając się do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości, będzie można dowiedzieć się, gdzie w latach 50. znajdował się areszt śledczy dlla Żołnierzach Niezłomnych.

Na Noc Muzeów zaprasza również Archiwum Polskiego Radia. Spotykamy się 16 maja w Pałacu Staszica o godz. 19.30 podczas multimedialnego pokazu "Tak grało radio, Polskie Radio".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Grabowska (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 9.16

pg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Habsburg, Walezy czy Iwan Groźny? Wybierzmy króla

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:07
- Wybierać będą ci, którzy do nas przyjdą. Jestem pewien, że będzie ich wielu, bo pogoda ma być dobra - mówił w Jedynce Marek Stremecki z Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń