Spędź Noc Muzeów na prywatce u bikiniarzy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:38
- W tym roku chcemy pokazać jak nosiła się i bawiła młodzież w okresie stalinizmu: warszawscy bikiniarze, krakowscy dżollersi i wrocławscy bigarze - mówi Katarzyna Grabowska z Muzeum Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Katarzyna Grabowska o wykładach i warsztatach poświęconych młodzieży stalinowskiej Polski w Muzeum Powstania Warszawskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Poprzez pryzmat ówczesnej młodzieży Muzeum Powstania Warszawskiego chce przybliżyć postawę całego społeczeństwa wobec władzy PRL w latach 1945-56.
Poprzez pryzmat ówczesnej młodzieży Muzeum Powstania Warszawskiego chce przybliżyć postawę całego społeczeństwa wobec władzy PRL w latach 1945-56.Foto: Paul Townsend/Flickr

O pierwszych subkulturach w powojennej Polsce w sobotę 16 maja opowiadać będzie Aleksandra Boćkowska. W siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się ponadto warsztaty kulinarne prowadzone przez Agnieszkę Długosz z serwisu Wolnakuchnia.pl połączone z jazzową prywatką. - Będzie można dowiedzieć się jak przygotować trufle Tyrmanda czy amerykańskiej maffinki oraz jak w czasach powojennych można było zrobić coś z niczego - zdradza gość Jedynki.

Katarzyna Grabowska zaprasza również na koncert Konglomeratu Combo, wykłady o modzie oraz spotkanie z weteranami polskiego jazzu: Janem Walaskiem, Carmen Moreno i Krzysztofem Sadowskim. Z myśla o młodszych zaplanowano z kolei grę miejską, której fabuła oparta będzie na książce Joanny Papuzińskiej "Krasnale i olbrzymy”. A wybierając się do gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości, będzie można dowiedzieć się, gdzie w latach 50. znajdował się areszt śledczy dlla Żołnierzach Niezłomnych.

Na Noc Muzeów zaprasza również Archiwum Polskiego Radia. Spotykamy się 16 maja w Pałacu Staszica o godz. 19.30 podczas multimedialnego pokazu "Tak grało radio, Polskie Radio".

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Katarzyna Grabowska (Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 15.05.2015

Godzina emisji: 9.16

pg/tj

Czytaj także

Habsburg, Walezy czy Iwan Groźny? Wybierzmy króla

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2015 13:07
- Wybierać będą ci, którzy do nas przyjdą. Jestem pewien, że będzie ich wielu, bo pogoda ma być dobra - mówił w Jedynce Marek Stremecki z Muzeum Historii Polski.
rozwiń zwiń