Jak i co jeść by nie zakwasić organizmu?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 16:11
Zasadami, które pomogą nam zadbać o równowagę kwasowo-zasadową podzieliła się ze słuchaczami radiowej Jedynki psycholog zdrowia Beata Sokołowska.
Audio
  • Psycholog zdrowia Beata Sokołowska o alkalicznym stylu życia (Cztery pory roku/Jedynka)
W diecie niezwykle ważne są warzywa
W diecie niezwykle ważne są warzywaFoto: Glow Images/East News

Prosty sposób, który pozwoli nam dobrze rozpocząć dzień, to szklanka lub dwie ciepłej wody z niewielką ilością soku z cytryny. Napój wypijamy na czczo. W ciągu dnia dbamy o to, by nie pić w trakcie spożywania posiłków. Beata Sokołowska wyjaśniła w radiowej Jedynce, dlaczego jest to ważne.

 

''

A z czego powinien składać się obiad, byśmy nie czuli się po jego zjedzeniu ciężko? Szczególną uwagę należy zwrócić na odpowiednie łączenie produktów. Jakich zasad się trzymać? Dlaczego warto włączyć do diety różne rodzaje olejów i zamienić cukier na miód lub ksylitol? Tego również dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadziła: Małgorzata Raducha

Gość: Beata Sokołowska (psycholog zdrowia, prowadzi blog Alkaliczny styl życia, autorka książki "Alkaliczny styl życia")

Data emisji: 21.05.2015

Godzina emisji: 11.22
kk/tj

Czytaj także

Moda na dietę bezglutenową. Nie każdy powinien ją stosować

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 08:45
- Nie ma badań wskazujących na to, że gluten może szkodzić osobom zdrowym - mówiła w Radiowej Jedynce dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia. Gość "Sygnałów dnia" przyznała, że ostatnio zapanowała moda na produkty bezglutenowe.
rozwiń zwiń