Chory ząb może doprowadzić do zapalenia zatok

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 10:34
- Zęby leczymy także po to, by nie mieć problemów laryngologicznych. Zależność między laryngologią a stomatologią jest bardzo duża - podkreśliła dr Agnieszka Laskus.
Audio
  • Agnieszka Dmowska-Koroblewska i dr Agnieszka Laskus o zależnościach między stomatologią a laryngologią (Cztery pory roku/Jedynka)
O zęby dbać trzeba, konsekwencje naszych zaniedbań mogą być bardzo poważne
O zęby dbać trzeba, konsekwencje naszych zaniedbań mogą być bardzo poważneFoto: Glow Images/East News

- Zęby w odcinkach bocznych - przedtrzonowce, trzonowce - poprzez różnego rodzaju schorzenia: choroby miazgi, czy powikłania leczenia kanałowego oddziałują na zatokę szczękową z jednej i z drugiej strony. To może przełożyć się na problemy laryngologiczne - tłumaczyła w Jedynce ekspert. Powiedziała również, dlaczego tak ważne są regularne wizyty u stomatologa.

''

Skąd laryngolog wie, że źródłem zapalenia zatok szczękowych jest chory ząb? Jakie są objawy zębopochodnego zapalenia? Jak wygląda leczenie? Czy może zdarzyć się na odwrót, że nieleczone zatoki niekorzystnie wpłyną na nasze zęby? O tym opowiedziała w "Czterech porach roku" laryngolog Agnieszka Dmowska-Koroblewska.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Goście: Agnieszka Dmowska-Koroblewska (laryngolog), dr Agnieszka Laskus (stomatolog)

Data emisji: 27.05.2015

Godzina emisji: 9.21
kk/pg

Czytaj także

O tej chorobie dowiesz się tylko u stomatologa

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 17:25
- Nie można pacjenta spytać o to, jakie ma parafunkcje. On nie zdaje sobie z nich sprawy. Może jedynie odczuwać nadciśnienie w obrębie zębów - mówiła w Jedynce stomatolog Barbara Szafrańska.
rozwiń zwiń