X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doznałeś szkody? Sprawdź, co ci się należy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 13:47
- Jeśli ponieśliśmy nie tylko szkodę majątkową, możemy swoich praw dochodzić zarówno przed sądem cywilnym, jak i karnym - wyjaśnia mec. Bartosz Bator.
Audio
  • Bartosz Bator o poniesionej szkodzie i postępowaniu odszkodowawczym (Cztery pory roku/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/domena publiczna

Dotyczy to każdej sytuacji, w której padliśmy ofiarą przestępstwa. - Sprawca zostanie skazany wyrokiem karnym, a następnie my także w sądzie cywilnym możemy żądać naprawienia szkody, która na skutek popełnienia tego przestępstwa została nam wyrządzona - wyjaśnia prawnik.

Szkoda może dotyczyć nie tylko utraty majątku czy zdrowia, ale także dobrego imienia bądź potencjalnych korzyści majątkowych. W toku postępowania sądowego możemy domagać się odszkodowania finansowego lub przywrócenia do stanu poprzedniego. To wszystko możliwe będzie, o ile dochowamy terminów. Jakich? I co ze szkodami popełnionymi przez małoletnich? Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Karolina Rożej

Gość: Bartosz Bator (prawnik)

Data emisji: 23.09.2015

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery Pory Roku" prawnik wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny (022 645 22 66).

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Błędy lekarskie. Nie obawiaj się dochodzić swoich praw

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 19:00
Źle zrośnięta kończyna, zakażenie, narzędzie chirurgiczne pozostawione w ciele, a nawet śmierć - skutki błędów lekarskich zawsze są tragiczne.
rozwiń zwiń