X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co zrobić, by do drzwi nie zapukał komornik?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 13:45
Mecenas Bartosz Bator zaleca jak najszybsze spłacanie długów, by uniknąć kosztów egzekucji. - Była sytuacja, gdy ktoś nie uregulował kilkunastu złotych, a po egzekucji musiał zapłacić koło czterystu - mówi.
Audio
  • Co zrobić, by do drzwi nie zapukał komornik? (Cztery pory roku/Jedynka)
Starsi ludzie mają długi
Starsi ludzie mają długiFoto: Glow Images/East News

Gość Romana Czejarka wyjaśnia na antenie szereg kwestii, jakie mogą być kluczowe dla osób, którym z trudnością przychodzi spłacanie długów, m.in. wątpliwości związane z odbieraniem listów z sądu.

Czytaj i słuchaj także >>>
porada prawo 1200.jpg
Porady prawne w Jedynce. Sprawdź, jak uniknąć kłopotów

- Dziś mamy takie przepisy, że nieodbieranie korespondencji urzędowej nie chroni nas przed czynnościami, o których się nas w tej korespondencji informuje. Tylko nam się tak wydaje, że jeśli nie odbierzemy listu, to nic się nie dzieje - tłumaczy w "Czterech porach roku" mecenas Bartosz Bator.

Prawnik wyjaśnia też kiedy i jak możemy się sprzeciwić nakazowi zapłaty oraz dlaczego w wypadku chęci takiego sprzeciwu konieczne jest odbieranie przesyłek z sądu.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Bator (prawnik)

Data emisji: 30.09.2015

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery Pory Roku" prawnik wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny (022 645 22 66).

fbi/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Linie lotnicze zawiodły? Walcz o swoje

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 13:40
- Tradycyjne czy tanie linie lotnicze - to nie ma znaczenia, przepisy obowiązują wszystkich - mówiła w Jedynce specjalistka ds. praw pasażerów. Czego możemy żądać od przewoźników?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile czasu wolnego należy się nam za nadgodziny?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 12:52
- Jeśli pracodawca poinformuje nas, że nie zapłaci nam za nadgodziny, tylko odda nam ten czas, wówczas musi nam dać o połowę więcej godzin wolnych niż nadgodzin - powiedział w Jedynce mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obywatel kontra urzędnik. Nie dawaj za wygraną!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:45
- Każda decyzja administracyjna musi powoływać się na podstawę prawną, zawierać strony postępowania oraz uzasadnienie rozstrzygnięcia - mówił mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń