Dlaczego nie mamy dzieci - hedonizm czy odpowiedzialność?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 16:21
- Kobiety są coraz bardziej świadome swoich praw. Posiadanie dziecka nie jest już jedynym celem i sensem życia. Kobieta ma prawo wyboru - mówi Wilejka Zagórowska z Fundacji MAMA.
Audio
  • Dlaczego Polacy nie chcą mieć dzieci? Dyskusja z cyklu "Głos za głos (Cztery pory roku/Jedynka)
Gość Karoliny Rożej i Romana Czejarka zwraca uwagę, że kobiety, które nie decydują się na dziecko bardzo często nie mają poczucie winy
Gość Karoliny Rożej i Romana Czejarka zwraca uwagę, że kobiety, które nie decydują się na dziecko bardzo często nie mają poczucie winyFoto: Glow Images/East News

Obawy ekonomiczne, strach przed porodem, brak odpowiedniej opieki socjalnej i elastycznych form zatrudnienia, egoizm, a może właśnie odpowiedzialność - to tylko kilka głosów słuchaczy Jedynki w dyskusji "Głos za głos" na temat tego dlaczego Polacy nie mają dzieci, czy też decydują się na nie coraz później.

Słuchaj i czytaj więcej >>>
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Silnie komentowana przez słuchaczy była opinia pani Elżbiety z Łodzi według której, ci, którzy nie decydują się na dzieci, powinni mieć mniejsze emerytury. Pojawiło się także pytanie co w takim razie z tymi, którzy nie mogą mieć dzieci? A może Polki nie chcą mieć dzieci, bo wciąż w rodzinach nie ma podziału obowiązków, czy to mężczyźni nie chcą mieć dzieci? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 11.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzili: Karolina Rożej i Roman Czejarek

Goście: Wilejka Zagórowska (psycholog z Fundacji MAMA)

Data emisji: 6.10.2015

Godzina emisji: 10.10

gs/ag

Czytaj także

Późne macierzyństwo – zalety i wady

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 19:00
Bycie mamą w późnym wieku. Co w dzisiejszych czasach oznacza słowo "późne"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Niemczech więcej singli i par niż rodzin z dziećmi

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 19:11
Rodzina składająca się z rodziców i co najmniej jednego dziecka przestała być dominującą formą życia społecznego w Niemczech. Wzrosła natomiast liczba par bezdzietnych oraz singli - podał dziennik "Sueddeutsche Zeitung", powołując się na dane Urzędu Statystycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia dzieci: obawy i mity

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:00
- Każda szczepionka miała swoich przeciwników - podkreśla prof. Gut, wirusolog - wspominając o broszurze wydanej w Krakowie o niedorzeczności szczepień na ospę z... 1907 roku
rozwiń zwiń