Antkowiak: od kreatora mody do kreatury jest tylko jeden krok

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 15:00
- Każdy z nas ma tylko jeden życiorys, więc konfabulowałem, aby go przyozdobić – przyznaje Jerzy Antkowiak, który wraz z Agnieszką Janas wydał wspomnienia "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody".
Audio
  • Jerzy Antkowiak i Agnieszka Janas opowiadają o powstaniu książki "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody" (Cztery pory roku/Jedynka)
W szarych czasach PRL Jerzy Antkowiak wnosił  w nasze życie kolory
W szarych czasach PRL Jerzy Antkowiak wnosił w nasze życie koloryFoto: PAP/Leszek Szymański

Projektant podkreśla, że nie jest zawziętym krytykiem obecnej mody, ale młodzi nie powinni uzurpować sobie prawa do bycia odkrywcami. - Niech eksperymentują z nagością, z zamianą przodu ubrania z tyłem, z obróceniem go do góry nocami, ale później jednak trzeba zaprojektować coś co ludzie będą nosić - podkreśla Jerzy Antkowiak.

Jak przyznaje niedawno oglądając najnowszą kolekcję ukochanego Diora poczuł się jak... futurysta. Skąd to przekonanie? Dlaczego obecne czasy są mniej ciekawe dla mody i jakie znaczenie mają dla niej berety Rembrandta? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy w której Jerzy Antkowiak i Agnieszka Janas zdradzają także historie-perełki, których nie ma w książce.


***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Jerzy Antkowiak i Agnieszka Janas (współautorzy książki "Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec polskiej mody")

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 11.18

gs/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pokojowa rewolucja - historia meblościanki

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 15:30
W niektórych domach stoją od 40 lat. Służyły jako biurka, regały, stoły jadalne, biblioteki. W swoich książkach pisała o nich Małgorzata Musierowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda w PRL narzędziem walki z systemem?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 12:20
- Bardzo zależało mi żeby pokazać PRL, ale ani na wesoło, ani martyrologicznie - mówi Aleksandra Boćkowska, autorka książki "To nie są moje wielbłądy. O modzie w PRL".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ci wspaniali mężczyźni w swoich zabytkowych maszynach

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 14:42
- Można kupić odrestaurowany, gotowy motocykl, ale w tej zabawie nie o to chodzi. Składam swoją eshaelkę z części, zbieram je, niedługo będzie jeździła - mówił w Jedynce Ryszard Tałałas z klubu miłośników zabytkowych motocykli Rotor.
rozwiń zwiń