Bony medyczne lekarstwem dla służby zdrowia?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2015 19:20
Dzięki bonom medycznym, to pacjent decydowałby do jakiego specjalisty chce się udać. Może kazać wybrać lekarzom między praktyką państwową a prywatną? Jak uzdrowić polską służbę zdrowia?
Audio
  • Jak uzdrowić polską służbę zdrowia? Dyskusja w cyklu "Głos za głos" (Cztery pory roku/Jedynka)
Bony medyczne lekarstwem dla służby zdrowia?
Foto: Glow Images/East News

Jak mówi dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. zdrowia z Uczelni Łazarskiego mamy najmniej lekarzy na 10 tysięcy mieszkańców ze wszystkich krajów Unii Europejskiej. Wkrótce będzie ich jeszcze mniej. Obecnie średni wiek chirurga i pediatry w Polsce to 60 lat.

Słuchaj i czytaj więcej >>>

mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Może zdecydować się na pełną prywatyzację służby zdrowia lub jak postulują słuchacze powrócić do systemu znanego sprzed kilkudziesięciu lat? Zapraszamy do wysłuchania audycji przepełnionej emocjonalnymi telefonami słuchaczy.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Malgorzata Raducha Roman Czejarek

Goście: dr Jerzy Gryglewicz (ekspert ds. zdrowia z Uczelni Łazarskiego)

Data emisji: 19.10.2015

Godzina emisji: 10.12

gs/tj

Czytaj także

Jak zebrać pieniądze na leczenie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 11:31
- Nigdy nie jest tak, że się nie uda. Nasze społeczeństwo wykazuje się dużą empatią, bardzo dużo osób chce pomagać - powiedział Paweł Kocon, zaangażowany w akcję "Misie dla Misi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokumentacja medyczna tylko dla wybranych

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 14:29
- Nikt poza pacjentem i osobami udzielającymi świadczeń zdrowotnych nie ma dostępu do tych dokumentów. Jeśli przepisy stanowią inaczej, zwykle potrzebna jest zgoda pacjenta - mówi Marek Cytacki z Biura Rzecznika Praw Pacjenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na starość. Jak jesień życia zamienić w radość?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 03:08
- Starość to nie choroba, a po prostu część naszego życia. Wcześniej czy później każdy z nas się zestarzeje - mówi w radiowej Jedynce lekarz, Anna Jakrzewska-Sawińska.
rozwiń zwiń