Brak dobrych manier. Znak naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 12:56
- Normy zachowań, które 30-40 lat temu uchodziły za naganne nikogo dziś nie rażą, a czasami uważane są za coś pozytywnego - zauważa jeden ze słuchaczy Jedynki.
Audio
  • Za co starsi ludzie nie lubią młodzieży i co młodzi mają za złe starszemu pokoleniu? (Cztery pory roku/Jedynka)
Czy dzisiejsza młodzież jest źle wychowana?
Czy dzisiejsza młodzież jest źle wychowana?Foto: Depositphotos

Jednak dziś tak naprawdę wszystko jest inne. - Inaczej biegnie czas, inaczej mamy ustawione zajęcia, ciągle za czymś gonimy - tłumaczy Monika Dreger w Warszawskiej Grupy Psychologicznej. Jednak pośpiech nie oznacza, że mamy być niegrzeczni. 

Sztandarowym przykładem takich zachowań są sytuacje, gdy młodzi ludzie niechętnie ustępują miejsca osobom starszym w środkach komunikacji miejskiej. Zdaniem psycholog, bierze to się już ze sposobu wychowania młodzieży, gdy bezstresowość mylona jest z brakiem zasad. - Problem polega też na tym, że młodzieży brakuje autorytetów, a mogłaby czerpać z obserwacji ich postaw - dodaje ekspert cyklu Jedynki "Głos za głos".

Słuchaj i czytaj więcej >>>
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Temat dobrego wychowania poruszył słuchaczy Jedynki. Przeważały opinie, że dobre maniery wynosi się z domu, a młodym trzeba zwracać uwagę i korygować ich zachowanie.- To, co obserwuję w temacie dobrych manier i wychowania, to miernota. Nie chce mi się wierzyć, że dobrze wychowani są tylko dyplomaci - skarżą się słuchacze. W gorącej dyskusji nie zabrakło też głosów młodego pokolenia.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Małgorzata Raducha

Gość: Monika Dreger (psycholog)

Godzina emisji: 10.10

Data emisji: 22.10.2015

tj/asz

Czytaj także

Za młody, za stary. Ile lat ma idealny pracownik?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 10:11
rozwiń zwiń