Ujawnić zarobki prezesów czy wszystkich pracowników?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2015 13:00
- Jednym z argumentów za jawnością dochodów jest ten, iż pozwoliłoby to przeciwdziałać dyskryminacji kobiet czy osób niepełnosprawnych – zauważa Łukasz Guza z portalu GazetaPrawna.pl.
Audio
  • Czy warto wprowadzić jawność zarobków? Dyskusja w cyklu "Głos za głos" (Cztery pory roku/Jedynka)
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?
W audycji pojawił się także pomysł ujawnienia PIT-ów, bo dopiero one zawierają całość dochodów danej osoby. Czy Polska jest gotowa na model skandynawski?Foto: Glow Images/East News

Jak zwraca uwagę gość Karoliny Rożej i Romana Czejarka jawność dochodów oznacza nie tylko, że my będziemy wiedzieli, ile zarabia nasz kierownik czy kolega z biurka obok, ale także wszyscy będą mogli dowiedzieć się, ile my zarabiamy. - Czy na pewno tego byśmy chcieli? - dopytuje Łukasz Guza.

Słuchaj i czytaj więcej 
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Może zatem ujawniać tylko wysokość zarobków przypisaną do danego stanowiska? Czy jawność dochodów powinna objąć także firmy prywatne, czy tylko państwowe? Czy przedsiębiorca prywatny może zapłacić, ile chce każdemu ze swoich pracowników? Czy koledzy z pracy mogą rozmawiać o swoich zarobkach? Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: (22) 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem (22) 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Karolina RożejRoman Czejarek

Goście: Łukasz Guza z portalu GazetaPrawna.pl

Data emisji: 5.11.2015

Godzina emisji: 10.12

gs/asz

Czytaj także

Bez celibatu w Kościele. Kiedy ksiądz może mieć żonę?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 12:00
- Celibat księży to prowokacja, życiowy performance wskazujący, że jest coś ponad nad naszym życiem. Nie wyrzekamy się seksualności – mówi ks. Adam Pawłowski z Poznania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż miejska - likwidować czy nie likwidować?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 12:12
- Wszystkie zgłoszenia są nagrywane. Jeśli ktoś odnosi wrażenie, że jego zgłoszenie nie zostało potraktowane poważnie, to należy interweniować u przełożonych – przypomina pan Marek, strażnik miejski z Górnego Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śmierdząca sprawa. Właściciele psów na celowniku

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:14
Obowiązek sprzątania po swoim psie jest, kary za jego nieprzestrzeganie są, a jednak większość właścicieli nie schyla się po odchody czworonoga.
rozwiń zwiń