X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Homo tabletis - nie bądź tabletowym rodzicem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 12:21
Jakie pierwsze słowa wypowiada Twoje dziecko? Mama, tata, a może tablet? Jeśli to ostatnie wcześnie pojawia się w słowniku malucha, najpewniej wychowujesz Homo tabletis.
Audio
Tablety i smartfony często niemal zastępują dzieciom biologicznych rodziców
Tablety i smartfony często niemal zastępują dzieciom biologicznych rodzicówFoto: Víctor Gutiérrez Navarro/flickr/CC

"Homo tabletis, to podobnie jak Homo Sapiens człowiek rozumny – ssak naczelny z rodziny człowiekowatych. Praktycznie od urodzenia pozostaje pod permanentnym wpływem urządzeń elektronicznych. Urządzenia te pełną ważną rolę w wychowaniu dziecka, często niemal zastępując mu biologicznych rodziców" - przestrzega Krystyna Czubówna w filmie promującym kampanię Fundacji Dzieci Niczyje "Mama, tata, tablet".

Okazuje się bowiem, że ponad 40 proc. dzieci w Polsce do 2. roku życia korzysta z tabletów i smartfonów, a blisko 30 proc. dzieci w tym wieku korzysta z tych urządzeń codziennie. – Oglądają np. bajki, ale najczęściej po prostu się bawią, nie robiąc nic konkretnego, przesuwając ikonki. Na YouTube jest mnóstwo filmików, gdzie rodzice zachwycają się tym, jak dzieci korzystają z tych urządzeń - mówi Łukasz Wojtasik z Fundacji Dzieci Niczyje.

Tymczasem specjaliści zwracają uwagę, że zbyt wczesne i niekontrolowane korzystanie z urządzeń elektronicznych przez dzieci może być dla nich niebezpieczne. O jakie zagrożenia chodzi? Czy korzystanie z urządzeń mobilnych może być dla dzieci korzystne? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: Łukasz Wojtasik (Fundacja Dzieci Niczyje)

Data emisji: 12.11.2015

Godzina emisji: 9.20

tj/pg

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwsza Komunia Święta jak wesele. Uroczystość dla dzieci czy rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2014 18:22
- Tak długo, jak będzie nas na to stać, tak długo będą rodzice, którzy z tego ważnego dnia zrobią okazję do pokazania się - powiedział w radiowej Jedynce Michał Kryński z portalu bankier.pl.
rozwiń zwiń