X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alergia i nietolerancja pokarmowa. Przyjdź, poznaj swojego wroga

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 13:34
- Alergii nie da się rozpoznać bez konsultacji lekarskiej i bez wykonania testów. Z kolei na targach, na które zapraszamy, dowiecie się rzeczy, na które nie zawsze w gabinecie uzyskacie odpowiedź - mówi prof. Bolesław Samoliński.
Audio
  • Alergie i nietolerancje pokarmowe - przyczyny, diagnostyka, leczenie (Cztery pory roku/Jedynka)
Katar, łzawienie oczu, a także swędzenie skóry to najczęstsze objawy alergii
Katar, łzawienie oczu, a także swędzenie skóry to najczęstsze objawy alergiiFoto: pixabay.com/domena publiczna

Według przeprowadzonych przez jego zespół badań ok. 40 proc. Polaków ma problemy uczuleniowe, a wciągu ostatnich 20 lat ilość alergii systematycznie wzrastała. - Nietolerancja pokarmowa to znacznie więcej niż alergia pokarmowa, choć dolegliwości mogą być podobne. Alergią nie jest np. celiakia czy choroba trzewna. Alergią jest sytuacja, gdy pacjent spożywa pokarm go uczulający, a mechanizm tej reakcji jest dobrze poznany - wyjaśnia alergolog prof. Bolesław Samoliński.

Słuchaj także
czekolada 1200.jpg
Śmiertelna czekoladka. "To jest życie na bombie"

Dlaczego w Polsce panują warunki szczególnie sprzyjające rozwojowi alergii i jak uniknąć przerodzenia się alergii w astmę? W jaki sposób unikanie kontaktu z alergenami pogarsza sytuację? O tym, a także objawach alergii, testach diagnostycznych, stosowanych lekach i niefarmakologicznych sposobach radzenia sobie z dolegliwościami, mówili goście Jedynki. Anna Jakubowska i prof. Samoliński zapraszają także na Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, które odbędą się w dniach 21-22 listopada w Warszawie. To dobra okazja, by uzyskać informacje, jakich nie dostaniemy w gabinecie lekarskim, a także dowiedzieć się o istnieniu produktów bezglutenowych, bezmlecznych czy zobaczyć, jak na co dzień gotować dla alergika. 

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek

Goście: Anna Jakubowska (organizatorka Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej), prof. Bolesław Samoliński (alergolog)

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 9.17

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Alergicy powinni wziąć pod lupę swój jadłospis

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 12:55
- Alergia zasadza się na układzie odpornościowym. Układ ten destabilizuje się, nie reaguje właściwie. By się zresetował, należy mu pomóc - wskazała dr Bożena Grechuta.
rozwiń zwiń