X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polisolokaty. Czytaj i słuchaj zanim podpiszesz umowę

- Chęć zysku często bywa powodem nieracjonalnego podejmowania decyzji. Chcielibyśmy zarobić jak najwięcej, ale w ogóle nie ryzykować - podkreśla doradca finansowy Bartłomiej Marzec.
Nawet najbardziej wyczerpujące wyjaśnienia sprzedawcy nie zwalniają klienta z konieczności przeczytania umowy i zapytania o niezrozumiałe zapisy
Nawet najbardziej wyczerpujące wyjaśnienia sprzedawcy nie zwalniają klienta z konieczności przeczytania umowy i zapytania o niezrozumiałe zapisyFoto: East News/Glow Images
O Audycji
Tytuł Cztery pory roku
Prowadzący Roman Czejarek
Opis

- Chęć zysku często bywa powodem nieracjonalnego podejmowania decyzji. Chcielibyśmy zarobić jak najwięcej, ale w ogóle nie ryzykować - podkreśla doradca finansowy Bartłomiej Marzec.


Tymczasem polisolokaty wiążą się z dużym ryzykiem, które zwiększa jeszcze niewiedza i bierność klienta. - Polisolokatami potocznie dziś nazywa się produkty oszczędnościowe, które zawierają w sobie element ubezpieczenia. Przy czym pierwotnie te produkty zostały stworzone jako połączenie polisy z lokatą bankową, co pozwalało uniknąć płacenia podatku Belki - wyjaśnia Bartłomiej Marzec, dyrektor Departamentu Produktów Inwestycyjnych w Open Finance.

Ekspert wyjaśnia, że z czasem polisolokaty stawały się coraz bardziej skomplikowanymi ofertami zawierając też fundusze inwestycyjne i produkty strukturyzowane, a tym samym rosło ryzyko. Problem pojawił się, gdy wyszło na jaw, że wyobrażenie o produkcie rozmija się z rzeczywistymi zapisami umowy. Wielu Polaków dało się zwieść reklamom, nie wszystkie istotne kwestie poruszono na spotkaniu ze sprzedawcą, umowa nie została przeczytana przed podpisaniem. Efekt często jest taki, że o wysokości obiecanego zysku nie ma śladu, włożonych środków nie można wycofać bez straty przed upływem 10 czy 20 lat, a koszty obsługi polisolokaty jeszcze pomniejszają nasz dochód.

Wszystkie te problemy doprowadziły do zmiany polskiego prawa ubezpieczeniowego. - Od stycznia przyszłego roku jego zapisy wpłyną na konstrukcję tych produktów. Będą bardziej przejrzyste i przyjazne dla klienta - podkreśla gość Jedynki. 

Jak duży procent stanowią niezadowoleni klienci polisolokat? Co eksperci radzą zdesperowanym klientom, którzy już "sparzyli się" na polisolokatach? Dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek

Goście: Bartłomiej Marzec (doradca finansowy, dyr. Departamentu Produktów Inwestycyjnych, Open Finance)

Data emisji: 19.11.2015

Godzina emisji: 9.17

asz/tj

Goście
Playlista
Tagi
Playlista
 • Lady Gaga, - Alejandro
 • Sojka Stanisław, Trio Plus, - Nie ma drugiej takiej
 • MROZU feat. SOUND N' GRACE, - Nic Do Stracenia
 • MARTA PODULKA - Jest Pięknie
 • OCEANA - Don't Walk Away
 • BLUE CAFE - Buena
 • Klenczon Krzysztof, Czerwone Gitary, - Kwiaty we włosach
 • SIMPLY RED - Love Gave Me More
 • Makowiecki Tomasz, - Holidays In Rome
 • Michael George, - Freedom! '90
 • Gintrowska Aleksandra, - Missing
 • ELTON JOHN - I'm Still Standing
 • GOTYE - Somebody That I Used to Know
 • Sienkiewicz Kuba, Elektryczne Gitary, - Co ty tutaj robisz
 • Ania, - Tego chciałam
 • Gadowski Artur, - Szczęśliwego Nowego Jorku
 • Carlisle Belinda - Circle In The Sand