Choinki Jedynki biją rekordy. Na drugiej licytacji zebraliśmy 10 410 złotych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 12:00
Druga licytacja i rekord pobity. We wtorek suma na koncie Choinek Jedynki urosła do 19 360 złotych. Rekord pobiła praca prof. Jana Lubińskiego.
Fragment pracy prof. Jana Lubińskiego
Fragment pracy prof. Jana LubińskiegoFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

We wtorek (8.12) pod Jedynkowy młotek poszły dzieła wykonane przez: Elżbietę Dzikowską, Teresę Lipowską-Zaliwską, Anetę Todorczuk-Perchuć, prof. Jana Lubińskiego oraz braci Szczepaników z zespołu Pectus. Słuchacze najwyżej wylicytowali pracę światowej sławy genetyka, prof Lubińskiego. Osiągnęła ona cenę 3410 złotych. Po drugiej licytacji skarbonka Choinek Jedynki wzbogaciła się w sumie o 10410 złotych.

Czytaj także:
Choinki malowanie-1.jpg
Przyjaciele Jedynki malowali "Magię Świąt"

Na poniedziałkową (7.12) licytację wystawionych było 5 prac: Ireny Santor i Zbigniew Korpolewskiego, Anny Dymnej, Marka DutkiewiczaMałgorzaty Glinki-Mogentale i Krzysztofa Kiljańskiego.

Praca Ireny Santor i Zbigniewa Korpolewskiego zastała wylicytowana za 2300 złotych, a w sumie zebrano 8950. Dwa dni licytacji pozwoliły zebrać już 19360 złotych.

W sobotę 5 grudnia w sali konferencyjnej Polskiego Radia znani ludzie sportu, nauki, kultury i sztuki malowali swoje wizje Choinek Jedynki. Ich obrazy, a także dzieła przekazane przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę, Annę Dymną i Adama Nawałkę wraz z jego zespołem doradców zostaną zlicytowane na specjalnych aukcjach, które odbędą się w na antenie radiowej jedynki w audycji "Cztery pory roku" w dniach od 7 do 11 grudnia.

Choinki Jedynki. Szczegóły akcji >>>

/

XIV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2015" odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Na aukcję wystawionych zostanie również 6 prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz 6 autorstwa podopiecznych Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

>>> Regulamin licytacji w konkursie Choinki Jedynki

Dzięki młodym artystom oraz zaproszonym do udziału w akcji znanym Polakom, których prace plastyczne zostaną zlicytowane w grudniu na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, pomoc otrzymają podopieczni obu fundacji.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

ag/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anna Dymna: bardzo już tęskniłam za "Choinkami Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:56
- Cały rok czekam na ten czas radości. Zdążyłam zrobić już nawet jedną szopkę. Namawiam wszystkie dzieci, żeby również przygotowały swoje prace – mówi Anna Dymna, aktorka i założycielka Fundacji "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zebraliśmy 8950 złotych. Pierwsza licytacja Choinek Jedynki zakończona

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 12:47
Pierwsza licytacja Choinek Jedynki 2015 już za nami. Nasi słuchacze jak zwykle nie zawiedli. Najwyżej wylicytowana została praca przygotowana przez Irenę Santor i Zbigniewa Korpolewskiego.
rozwiń zwiń