X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz zmieniać świat? Zacznij od karpia

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 16:20
- Karp to ostatnie zwierzę w Europie sprzedawane żywe w takiej ilości. Jedzmy, ale nie męczmy - podkreśla w "Czterech porach roku" Jacek Bożek.
Audio
  • Przed Bożym Narodzeniem karpie znów cierpią (Cztery pory roku/Jedynka)
Wśród ambasadorów kampanii Jeszcze żywy karp są także aktorki Maja Ostaszewska (C) i Magdalena Popławska (P)
Wśród ambasadorów kampanii "Jeszcze żywy karp" są także aktorki Maja Ostaszewska (C) i Magdalena Popławska (P)Foto: mat. prasowe Klub Gaja

Gość Jedynki, choć sam mięsa nie je, nie namawia do tego wszystkich. Kampania Klubu Gaja "Jeszcze żywy karp" nie ma także na celu łamania tradycji. - Ale zdecydowanie namawiam do zmniejszenia cierpienia wszystkich zwierząt, z których korzystamy, a rocznie jest ich 50 miliardów. Tam, gdzie to możliwe, nie sprawiajmy im niepotrzebnego cierpienia - apeluje Jacek Bożek.

Czytaj także
Bieszczady 1200.jpg
W Bieszczadach chroni się zwierzęta przed turystami

Bartomiej Topa dodaje, że kluczem jest uważność w wyborze jedzenia. - Sposób, w jaki zwierzę jest chowane i uśmiercane, jest niezwykle istotny. Kupujmy ryby w płatach - podkreśla aktor, od kilku lat ambasador akcji. Przetrzymywanie ryb w ciasnych boksach w ogrzewanych przestrzeniach sklepu, transportowanie ich żywych do domu i tam przetrzymywanie są skrajnie niehumanitarne.

Organizatorzy akcji podpowiadają, jakie konkretne kroki podjąć, by przyczynić się do zmniejszenia cierpienia zwierząt. - Pamiętajmy, że chroni je prawo. A wiele zależy od naszych świadomych wyborów konsumenckich - apeluje Bożek.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Karolina Rożej, Roman Czejarek

Gość: Bartłomiej Topa (aktor, ambasador kampanii społecznej "Jeszcze żywy karp"), Jacek Bożek (szef Klubu Gaja)

Data emisji: 17.12.2015

Godzina emisji: 11.11

asz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat bez sikorki? "Ma ona takie samo prawo do ziemi jak ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 05:00
- Żyjemy w czasach mocno antropocentrycznych, kiedy interesuje nas tylko to, co nasze, co ludzkie. Myślę, że nie mamy moralnego prawa do tego, by pozbawiać ziemię sikorek, a jednak to, co teraz robimy wprost do tego prowadzi - mówi Jacek Karczewski, prezes stowarzyszenia Ptaki Polskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekologiczna encyklika Franciszka. Dlaczego Polska ma z nią kłopot?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 19:00
"Laudato Si" pro-ekologiczna encyklika papieża Franciszka budzi w Polsce wiele kontrowersji. Pojawiły się głosy, że dokument uderza w politykę energetyczną Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartłomiej Topa: wojna w Iraku przyczynkiem do obecnej sytuacji w Europie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 10:27
Film "Karbala" pokazuje historię polskich żołnierzy, ich bohaterstwa, woli walki i tego, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z własnym strachem, agresją i niebezpieczeństwem - mówił w Jedynce aktor Bartłomiej Topa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt porozumienia na szczycie klimatycznym. "To jakby nowe otwarcie"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 13:35
- Problem zmian klimatu jest globalny i wymaga działań wszystkich krajów. Zarówno tych bogatych, biednych i wysoko rozwiniętych - mówi w audycji "Świat w Jedynce" Krzysztof Jędrzejewski z Koalicji Klimatycznej.
rozwiń zwiń