X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak walczyć z nieprawdą w internecie? Nie jesteś bezradny!

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:50
Z klasyczną sytuacją mamy do czynienia wtedy, gdy ktoś tworzy fałszywy profil na portalu społecznościowym podszywając się pod daną osobę.
Audio
  • Szkoda w internecie. Nie jesteś bezradny (Cztery pory roku/Jedynka)
- W prawie karnym jest możliwość ścigania tego typu czynów - mówił w Jedynce mecenas Dawid Biernat
- W prawie karnym jest możliwość ścigania tego typu czynów - mówił w Jedynce mecenas Dawid BiernatFoto: Glow Images/East News

 - W artykule 190 A paragraf 2 opisane jest przestępstwo polegające na podszywaniu się przez inną osobę w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej - powiedział mec. Dawid Biernat. 

Czytaj i słuchaj także >>
Komputer 1200.jpg
E-sądy. Wszystko co powinieneś wiedzieć

Przypomniał, że podmioty prowadzące portale zwykle nie przewidują mechanizmu weryfikacji osoby, która zakłada taki profil. Pierwszym krokiem powinno więc być zwrócenie się do jego administratora, a dopiero potem wejście na drogę sądową

Bezprawne jest też umieszczanie czyjegoś zdjęcia w sieci bez zgody tej osoby. - Można żądać jego usunięcia - tłumaczył mec. Biernat. Również w tym przypadku, gdy nie zostanie to przyjęte do wiadomości, mamy możliwość skorzystania z drogi sądowej. – Na płaszczyźnie odpowiedzialności cywilnej wytaczając odpowiednie powództwo - wyjaśniał gość Jedynki. Można też zastanowić się nad odpowiedzialnością karną.

W nagraniu audycji mec. Biernat wyjaśnił również jaka jest różnica między szkodą majątkową i osobistą. Gdzie znajduje się granica między wyrażeniem niepochlebnej opinii a naruszeniem czyjegoś dobrego imienia?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Karolina Rożej

Gość: Andrzej Biernat (prawnik)

Data emisji: 30.12.2015

Godzina emisji: 11.20

tj/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie wszystko w sieci jest za darmo

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2015 16:20
Bardzo często internauci wrzucający do sieci swoje produkcje nie zwracają uwagi na to, skąd wzięli materiały, które poddali obróbce. - A powinni - ostrzega w Jedynce prawnik.
rozwiń zwiń