X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dyrektor Jedynki odpowiadał na pytania w sprawie hymnu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 11:57
1 stycznia o godz. 5 w radiowej Jedynce została wprowadzona akcja polegająca na odgrywaniu co godzinę na zmianę hymnu narodowego i "Ody do radości". Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia wyjaśniał słuchaczom powody tej decyzji.
Audio
  • Dyrektor Kamil Dąbrowa odpowiada na pytania słuchaczy w sprawie grania hymnu Polski i hymnu Europy (Głos za głos/Jedynka)
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil DąbrowaFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Mogę sobie wyobrazić, że niektórzy słuchacze czują się niedoinformowani, bo nie wszystkie informacje do każdego docierają - mówił Kamil Dąbrowa. Zwrócił on uwagę, że wokół akcji powstał szum informacyjny, że radiowa Jedynka protestuje lub strajkuje. Dlatego zdecydował się na rozmowę ze słuchaczami.

- Nie strajkujemy, proszę państwa, nie protestujemy, tylko zwracamy uwagę. To jest akcja specjalna radiowej Jedynki, polegająca właśnie na graniu hymnu Polski i hymnu Europy, żeby zwrócić uwagę na pewne problemy, które się pojawiły - wyjaśnia Kamil Dąbrowa. Według jego słów, problemy te pojawiły się w związku z nowelizacją ustawy medialnej.  

Posłuchaj opinii słuchaczy o akcji oraz odpowiedzi dyrektora radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzili: Karolina Rożej, Roman Czejarek

Gość: Kamil Dąbrowa (dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia)

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 10.08

ag/pg

Komentarze7
aby dodać komentarz
Sortuj: od najnowszegood najstarszego
grace 0002016-02-27 00:26 Zgłoś
...smiac sie czy!? plakac,ale koltunstwo w Tym moim Kraju...najlepiej zgascie wszystko co sie jeszcze pali...i czym predzej goncie kazdy w swoja strone!!!...narod Was rozliczy wczesniej czy pozniej i tych z lewa,prawa i srodkowych tez!!!
grace 0002016-02-27 00:19 Zgłoś
...to radio kocha moja mama i ja tez Was kochalam!?...tyle uzdolnionych ludzi da sie manipulowac???...nie wierze!!!..nie dajcie sie zwariowac...bedzie nowa wladza i nowe rozdanie kart...blagam, nie badzcie tendencyjni... aCi normalni wsrod Was zachowajcie twarz!!!
bkhandel@bb.onet.pl2016-01-07 14:02 Zgłoś
Gratuluję pomysłu ! Słuchałam audycji i choć dotychczas byłam raczej fanką ''Trójki " z dużym szacunkiem odnoszę się do odważnej jak na dzisiejsze czasy akcji. Jedynka jest jedyną znaną mi publiczną rozgłośnią, która zdecydowała się w tak kulturalny acz dobitny sposób zasygnalizować niepokój o przyszłość mediów publicznych. Media publiczne , jak sama nazwa wskazuje , są własnością publiczną i winny być apolityczne niezależnie od wyników wyborów. Upolitycznione media mieliśmy za czasów PRL-u , ale teraz żyjemy w wolnej Polsce, w kraju demokratycznym i ja jako obywatel nie godzę się na "zatykanie " ust dziennikarzom mediów, które dla mnie są symbolem profesjonalizmu i rzetelności przekazu. Pamiętajmy, że PIS otrzymało większość wyborczą głosów, a to wcale nie znaczy, ze większość społeczeństwa polskiego powierzyło im rządy krajem na następną kadencję ! Ci co głosowali na inne partie i ugrupowania oraz obywatele, którzy z różnych powodów do wyborów nie poszli stanowią zdecydowaną większość , która coraz bardziej sprzeciwia się dążeniom PIS do stworzenia rządu totalitarnego. Dziękuję Panu Kamilowi Dąbrowie oraz zespołowi Jedynki za odwagę obywatelską ! Pozdrawiam serdecznie.
slovann2016-01-07 13:22 Zgłoś
Jeśli nie zostanie zakończone nadawanie fragmentu hymnu Polski co 2 h w rzekomo niezależnym publicznym (nie ma niezależnego są tylko zawłaszczone) radiu a więc zawłaszczonym przez byłą ekipę czyli PO-PSL ( i prosze sie nie podpierać niezależnymi konkursami bo takich w Polsce w instytucjach publicznych nie ma w praktyce ) to złożę wniosek do Prokuratury na Dyrektora Polskiego Radia o nadużywanie polskich symboli narodowych a takim jest symbol dźwiękowy w postaci Mazurka Dąbrowskiego !!! Nie przekonało mnie też wystąpienie prof. nazwisa nie pamiętam sprzed poł h o tym ,że wg niego jest dopuszczalna forma taka protestu bo to nie on póki co jest wyrocznią dla Prokuratury póki co jeszcze. Dlaczego hymn nie był grany co 2 h na znak protestu gdy Premier Kopacz publicznie sprzeniewierzała sie polskiej racji stanu,pomijajac juz to że dokładnie przeorała 1,5 m wgłąb ziemi wokół katastrofy samolotu albo gdy Premier Tusk oddał śledztwo smoleńskie Rosjanom wg Konwencji nie tej co powinien i mógł zrobić albo kiedy Rząd zrobił zamach na 150 mld złotych zabierając je obywatelom z obowiazkowych OFE ? Dyrektor wykorzystuje swoje stanowisko do prywatnych zawodowych interesów i własnego stołka wykorzystując do tego hymn państwowy aby utrzymać się tylko na tym stołku czyli robiąc prywatny folwark ,to jest nikczemne i karygodne !!!
Kamilia22016-01-06 20:49 Zgłoś
Kiedy ten "pochodzący z konkursu" dyrektor PR1 przestanie grać te hymny, już nie mogę tego słuchać!!!
mr-bad2016-01-06 00:18 Zgłoś
Słuchałem tej audycji, choć może nie od początku... Bardzo ładnie, że dziennikarze troszczą się o poziom programu Jedynki. Choć nie wiem, czy pomysł z Hymnem Polski był trafiony... Pracuję w nocy i zawsze o północy staję na baczność, kiedy jest grany Hymn. A tu... co dwie godziny i czasami naprawdę, nie wiem, jak mam się zachować... Można było wybrać inny utwór... bo tak to trochę stanem wojennym zalatuje... Ogólnie jestem dobrej myśli... Dobrzy redaktorzy byli, są i będą... A że kilku nadętych redaktorków i prezesów z Bożej Łaski wyleci... Cóż, co innego obrzydliwa poprawność polityczna a co innego kultura i przyzwoitość. No i może czasem odrobina skromności i świadomość swoich korzeni, swojego startu... Pozdrawiam Jedynkę, której słucham od ponad 40 lat. Będzie dobrze, jak mówi Wiesio Molak :) Z wyrazami szacunku, Mr Bad
alaala2016-01-06 00:12 Zgłoś
A więc bronicie demokracji... Głosowałam na PIS - czyli wygrałam wybory, jednak obawiam się że histeria medialna na forum polskim i zagranicznym wywróci mój rząd. Różni ''opozycjoniści'' na stanowiskach jak dyrektor Polskiego Radia czy naczelny Newsweek mają znacznie większą siłę rażenia niż ja, hymn mogę sobie puścić w domu gryząc paznokcie. Myślę że DEMOKRACJA JEST ZAGROŻONA - przez jej rzekomych obrońców. Mam na nich taką prywatną nazwę : KNEBLARZE. Pozdro Ala

Czytaj także

Serduszko WOŚP nr 90 wręczone zwycięzcy licytacji

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 09:55
Jerzy Owsiak i dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa wręczyli serduszko nr 90 wraz z certyfikatem zwycięzcy licytacji, która odbyła się na antenie Jedynki podczas XXIII Finału WOŚP 11 stycznia.
rozwiń zwiń