Dyrektor Jedynki odpowiadał na pytania w sprawie hymnu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 11:57
1 stycznia o godz. 5 w radiowej Jedynce została wprowadzona akcja polegająca na odgrywaniu co godzinę na zmianę hymnu narodowego i "Ody do radości". Dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia wyjaśniał słuchaczom powody tej decyzji.
Audio
  • Dyrektor Kamil Dąbrowa odpowiada na pytania słuchaczy w sprawie grania hymnu Polski i hymnu Europy (Głos za głos/Jedynka)
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa
Dyrektor radiowej Jedynki Kamil DąbrowaFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Mogę sobie wyobrazić, że niektórzy słuchacze czują się niedoinformowani, bo nie wszystkie informacje do każdego docierają - mówił Kamil Dąbrowa. Zwrócił on uwagę, że wokół akcji powstał szum informacyjny, że radiowa Jedynka protestuje lub strajkuje. Dlatego zdecydował się na rozmowę ze słuchaczami.

- Nie strajkujemy, proszę państwa, nie protestujemy, tylko zwracamy uwagę. To jest akcja specjalna radiowej Jedynki, polegająca właśnie na graniu hymnu Polski i hymnu Europy, żeby zwrócić uwagę na pewne problemy, które się pojawiły - wyjaśnia Kamil Dąbrowa. Według jego słów, problemy te pojawiły się w związku z nowelizacją ustawy medialnej.  

Posłuchaj opinii słuchaczy o akcji oraz odpowiedzi dyrektora radiowej Jedynki.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzili: Karolina Rożej, Roman Czejarek

Gość: Kamil Dąbrowa (dyrektor Pierwszego Programu Polskiego Radia)

Data emisji: 5.01.2016

Godzina emisji: 10.08

ag/pg

Czytaj także

Serduszko WOŚP nr 90 wręczone zwycięzcy licytacji

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 09:55
Jerzy Owsiak i dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa wręczyli serduszko nr 90 wraz z certyfikatem zwycięzcy licytacji, która odbyła się na antenie Jedynki podczas XXIII Finału WOŚP 11 stycznia.
rozwiń zwiń