X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
Audio
  • Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych? (Cztery pory roku/Jedynka)
Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?
Foto: Depositphotos

Z wypowiedzi słuchaczy Jedynki wynika, że wielu Polaków obawia się podwyżek cen i ponoszenia finansowej odpowiedzialności decyzji urzędników. Wprowadzenie podatku od supermarketów może odbić się na dostawcach i klientach, przyznanie 500 złotych na dziecko obciąży także bezdzietnych. Słuchacze są też zdania, że "janosikowe" rozpieszcza włodarzy gmin i powiatów, a owe 500 złotych na dziecko sprawi, że pracodawcom trudniej będzie znaleźć pracowników.

Słuchaj i czytaj więcej 
mowa spotkanie rozmowa debata 1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

- Podatki muszą być, bo państwo musi jakoś funkcjonować w realiach solidarnej odpowiedzialności społecznej. Ci, którzy sobie słabiej radzą, muszą być wspomagani, ale pytaniem jest czy powinniśmy dociążać tych, którzy mogą płacić więcej - mówi Robert Łaniewski. Zdaniem eksperta finansowego większy wysiłek w Polsce powinien być wkładany w uszczelnienie systemu podatkowego oraz zachęcanie obywateli do wychodzenia z szarej strefy.

Natomiast słuchacze proponują inne niż pieniężne formy wspierania.

A może państwo nie powinno dawać, a jedynie jak najmniej zabierać? W audycji wyjaśniamy też czym jest fiskalizacja online i które rozwiązania podatkowe naszych sąsiadów warto zastosować w Polsce? O tym także w nagraniu audycji.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Małgorzata RaduchaRoman Czejarek

Gość: Robert Łaniewski (ekspert finansowy, Forum Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego)

Data emisji: 13.01.2016

Godzina emisji: 10.12

asz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podatki w Polsce. "Chodzi o sprawiedliwość, a nie równość"

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 14:46
- Ponad 3 miliony Polaków żyje na granicy minimum socjalnego. Wprowadzenie równych podatków byłoby jawną niesprawiedliwością - mówi dr Irena Ożóg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za pomoc tzw. frankowiczom zapłacimy my wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 13:23
Koszt jakiegokolwiek programu pomocy w spłacie kredytów hipotecznych zostanie rozłożony. Jeżeli kredytobiorcom pomoże państwo, to zapłacą podatnicy. Jeżeli pomogą banki, odbiją sobie to na innych klientach.
rozwiń zwiń