Jak jest pozycja Polski w Unii Europejskiej?

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 12:22
Ile płacimy Unii Europejskiej? Ile ona nam daje? Czy Wspólnota daje czy raczej pożycza? Czy bilans: finanse, a nasza autonomia wypada na naszą korzyść? Właśnie o to pytali słuchacze radiowej Jedynki.
Audio
  • Miejsce Polski w Unii Europejskiej (Głos za głos/Jedynka)
Flagi Unii Europejskiej (zdjęcie ilustracyjne)
Flagi Unii Europejskiej (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain/tpsdave

Wątpliwości starała się rozwiać dr Marta Witkowska z Uniwersytetu Warszawskiego. Tłumaczyła z jakich źródeł pochodzi unijny budżet. - Jednym z nich są składki państw członkowskich, ale główne źródło dochodu pochodzi z ceł - mówiła.

Czy opłaca nam się wyjść z Unii Europejskiej? Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której ekspert odpowiada pytania słuchaczy.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Karolina Rożej

Gość: dr Marta Witkowska (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 10.09

mp/ag

Czytaj także

Repatrianci. Wielkie słowa, małe czyny

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:00
– Przyjęcie repatriantów byłoby korzystne dla Polski nawet ze względów demograficznych – mówi dr Robert Wyszyński ze Stowarzyszenia Wspólnota Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wcześniejsza emerytura to dyskryminacja kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 14:16
- Przy obliczaniu wysokości emerytury najważniejsze są ostatnie lata pracy. Niższy wiek emerytalny to zatem niższe świadczenie - mówiła Elżbieta Ćwiklińska-Kożuchowska, prezes fundacji Klasa Kobiet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudna walka o prawa rodzicielskie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 16:08
W wyniku rozwodu rodziców najbardziej cierpią dzieci. Często poszkodowany jest również ten rodzic, któremu sąd nie przyznał prawa do opieki nad potomkiem. Czy w tego typu sprawach ojcowie mogą czuć się dyskryminowani?
rozwiń zwiń