X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziecko gorzej widzi? Pobaw się z nim w pirata

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 14:16
- Zasłaniając na zmianę jedno i drugie oko dziecka jesteśmy w stanie zorientować się czy widzi ono mniej więcej tak, jak my. Oczywiście sami nie możemy mieć wady wzroku - mówi okulista dziecięcy Dorota Dzięgielewska.
Audio
  • Jak się zorientować, że dziecko ma problem z oczami? (Cztery pory roku/Jedynka)
Dziecko gorzej widzi? Pobaw się z nim w pirata
Foto: Glow Images/East News

Sposób, który doradza specjalistka można zastosować u dzieci, które już się poruszają. W przypadku tych najmniejszych też istnieją metody, by wykryć niepokojące sygnały. - Już od pierwszych tygodni życia dziecko powinno reagować na źródło światło i na naszą twarz. Z kolei od ok. 8-9 tygodnia życia powinno wodzić wzrokiem za przedmiotem - tłumaczy lek. med. Dorota Dzięgielewska.

Jakie jeszcze inne kamienie milowe można wyróżnić w rozwoju układu wzrokowego u dzieci w pierwszym roku ich życia, co błędnego na temat tzw. uciekania oka u dziecka powtarzają często pediatrzy i jak wygląda badanie wzroku u niemowlaka, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Gość: lek. med. Dorota Dzięgielewska (okulista)

Data emisji: 25.01.2016

Godzina emisji: 9.20

pg/mp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pneumokoki groźne nie tylko dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 13:23
- Zagrożenie wywołane przez pneumokoki dotyczy całej populacji, natomiast w skrajnych grupach wiekowych, czyli u najmłodszych i u osób 65+ jest ono największe - mówi prof. Ewa Bernatowska z Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń