X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kłopoty z zagranicznym prawem spadkowym

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 12:53
Na jakich zasadach może dziedziczyć Polak, gdy spadek znajduje się za granicą? To jeden z tematów, które poruszył dziś ekspert Jedynki mecenas Bartosz Bator.
Audio
  • Bartosz Bator o zawiłościach zagranicznego prawa spadkowego (Cztery pory roku/Jedynka)
Tłumaczymy zawiłości zagranicznego prawa spadkowego
Tłumaczymy zawiłości zagranicznego prawa spadkowegoFoto: pixabay.com/CC0 Public Domain/angelolucas

- Spadek to marzenie każdego Polaka, szczególnie tych z Państwa, którzy mają w rodzinie przedstawicieli Polonii amerykańskiej - mówi Bartosz Bator. Temat spadków budzi ogromne zainteresowanie, a część przepisów regulujących prawo w tej kwestii ostatnio się zmieniła. Zmiany zaś dotknęły przede wszystkim spadków tzw. zagranicznych.

W audycji rozmawiamy o nowych regulacjach unijnych. Jakie to zmiany? Czy w Polsce respektujemy przepisy zagraniczne dotyczące dziedziczenia? Dlaczego nasze miejsce zamieszkania może okazać się istotne? Czy spadek po obywatelu Polski może dziedziczyć obcokrajowiec? M.in. te wątpliwości stara się rozwiać Bartosz Bator.

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres: prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery pory roku" prawnik wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny.

***

Audycja: Cztery pory roku

Przygotował: Roman Czejarek

Gość: Bartosz Bator (adwokat)

Data emisji: 27.01.2016

Godzina emisji: 11.19

mp/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niełatwo unieważnić akt notarialny

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 14:34
- Najczęstszą przyczyną powoływania się na nieważność dokumentu jest brak świadomości lub swobody w podejmowaniu decyzji - mówi w radiowej Jedynce mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najem to nie własność. Jakie masz prawo do lokalu?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 14:46
Najmując wiele lat mieszkanie od gminy lub miasta możemy zacząć myśleć o sobie jako właścicielu. Bywa też, że dzieci nie znają sytuacji prawnej mieszkania, a po śmierci rodziców ich ona zaskakuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co prawo rozumie przez nieruchomość?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 12:29
- Prawny sposób rozumienia nieruchomości i to, co my mamy na myśli w języku potocznym, niewiele się różni - mówi w radiowej Jedynce mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń