Dobra ocena w szkole nie oznacza sukcesu w życiu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2016 12:29
- W bardzo dużej mierze, to czy uczniowie są aktywni na lekcjach, zależy od nauczycieli - mówi w radiowej Jedynce Katarzyna Lotkowska z Fundacji Nowatorska Edukacja.
Audio
  • Jaka jest jakość szkolnej edukacji? (Cztery pory roku/Jedynka)
Czego w szkołach uczą się dzieci? (Zdjęcie ilustracyjne)
Czego w szkołach uczą się dzieci? (Zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/klimkin

W ramach cyklu "Głos za głos" zajęliśmy się problemem przeładowanych programów szkolnych i jakości edukacji w szkołach. Słuchacze skarżyli się, że w szkołach przekazywany jest nadmiar wiedzy, a nie uczy się życiowych umiejętności.  

- Trzeba zainwestować w swoje dziecko, żeby zbudować w nim siłę i odporność psychiczną - radzi Katarzyna Lotkowska. Jak dodaje, ocena w szkole nie determinuje sukcesu życiowego człowieka.
Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której sprawdzamy, czy programy szkolne po wielu reformach wciąż są przeładowane wiedzą nieprzydatną w codziennym życiu.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Bogdan Sawicki

Goście: Katarzyna Lotkowska (Fundacja Nowatorska Edukacja)

Data emisji: 3.02.2016

Godzina emisji: 10.10

mp/pg

Czytaj także

Świecka szkoła. Mamy problem z finansowaniem nauki religii?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 12:35
- Szkoła państwowa jest miejscem, w którym należy zmierzać do redukcji konfliktów. Starać się tworzyć środowisko egalitarne, w którym wszystkie dzieci traktowane są równo - mówiła w Jedynce Bożena Przyłuska, współorganizatorka akcji "Świecka szkoła".
rozwiń zwiń

Czytaj także

6-latki w szkołach. Czy decyzja powinna należeć do rodziców?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 15:00
- Rodzice mają dobrą intuicję, ich zdanie wystarcza. Jednak większość nie chce podejmować takiej decyzji obawiając się, że będzie nieprawidłowa - mówiła w Jedynce psycholog dziecięcy Agnieszka Robak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płaca minimalna: konieczność czy przeżytek?

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2016 12:05
- Płaca minimalna to minimum gwarantowane dla pracowników. Dana osoba nie może zarobić mniej, jeśli jest zatrudniona na pełnym etacie - tłumaczy Łukasz Guza, dziennikarz "Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń