Czy żywność GMO jest szkodliwa?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 11:25
Soja, kukurydza, rzepak i bawełna - to cztery modyfikowane gatunki, których udział w światowej produkcji GMO jest bardzo duży - tłumaczy dr Renata Kazimierczak z SGGW.
Audio
Czy ludzie słusznie protestują przeciw GMO?
Czy ludzie słusznie protestują przeciw GMO?Foto: pixabay.com/LoydTheVoid

Czy żywności modyfikowanej genetycznie trzeba się bać? - W 2004 roku Unia Europejska wprowadziła prawo, które nakłada na producentów konieczność oznakowania produktów modyfikowanych genetycznie. Nie zawsze tak się dzieje w Polsce - mówi ekspert. Choćby kupując mięso nie wiemy, jaką paszą zwierzęta były karmione.

Gość radiowej Jedynki opowiada, czym może skutkować jedzenie żywności GMO. Przeprowadzono doświadczenia na zwierzętach, które karmiono taką modyfikowaną paszą. Efekty były bardzo znaczące.

Czytaj także
mięso jedzenie wieprzowina pieczeń 1200.jpg
Raport, który wstrząsnął światem. Mięso a nowotwory

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której pytamy czy żywność GMO jest mniej nawożona i przez to zdrowsza, czy jedzenie GMO może spowodować skłonność do zapadania na choroby nowotworowe i jak polska produkcja żywności modyfikowanej wygląda na tle innych krajów.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Małgorzata Raducha

Gość:  dr Renata Kazimierczak (Wydziału Nauk Żywienia Człowieka i Konsumpcji Katedry Żywności Funkcjonalnej i Ekologicznej SGGW)

Data emisji: 4.02.2016

Godzina emisji: 10.10

mp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co w reklamach wolno, a czego absolutnie nie?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 13:24
Czy reklamy nas oszukują? Dlaczego gwiazdy dostają za występy w nich gigantyczne gaże? Czy trzeba reklamować tylko te rzeczy, które się nie sprzedają? Mówiliśmy o tym w naszym cyklu "Głos za głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przekraczanie uprawnień vs. bezpieczeństwo obywateli

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:00
Kiedy policja może stosować środki przymusu bezpośredniego? Tym problemem zajęliśmy się w naszym cyklu "Głos za głos".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rewolucja w żywieniu: czas owoców i warzyw!

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 12:43
- W obiedzie to teraz surówka ma być podstawą - mówi Gabriela Sławińska, dietetyk i doradca żywieniowy, komentując tym samym zmiany wprowadzone w piramidzie żywieniowej.
rozwiń zwiń