X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa inwigilacyjna. Mamy się czego obawiać?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 13:55
W niedzielę (7.02) weszła w życie nowelizacja ustawy o policji dotycząca tak zwanych zasad inwigilacji. Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon tłumaczy w Jedynce, dlaczego nowe przepisy budzą wątpliwości.
Audio
  • Dyskusja o tzw. ustawie inwigilacyjnej (Cztery pory roku/Jedynka)
Ustawa inwigilacyjna. Mamy się czego obawiać?
Foto: flickr/p_a_h

Zmianę przepisów wymógł na parlamencie Trybunał Konstytucyjny, który nakazał większą kontrolę nad dostępem służb do billingów, podsłuchów i innymi sposobami prowadzenia działalności operacyjnej. Opozycja i organizacje pracujące na rzecz wolności w internecie zarzucają nowelizacji przekazanie służbom zbyt dużych uprawnień. Rząd odpowiada, że w przepisach zapisano to, co policjanci i inni mundurowi stosują od dawna.

Wśród słuchaczy Jedynki nie brakowało opinii, że skoro obywatele nie mają nic do ukrycia, nie powinni się obawiać nowych przepisów. - Jeśli ktoś tak twierdzi, powinien zadać sobie pytanie, dlaczego ma firanki w oknach, dlaczego nie godzi się, by nad jego łóżkiem w sypialni zamontować kamerę. Każdy z nas ma prawo do zachowania dla siebie informacji na swój temat. I nikt nie powinien w to wnikać - podkreśla Wojciech Klicki z Fundacji Panoptykon i dodaje, że organa państwa - policja czy służby specjalne - powinny mieć uprawnienia do wglądu w naszą prywatność, ale tylko w wyjątkowych sytuacjach.

O jakie sytuacje chodzi? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której gość Jedynki wyjaśnia, jakie są - zdaniem Fundacji Panoptykon - główne zastrzeżenia odnośnie nowych przepisów.

W cyklu "Głos za głos" rozmawiamy bez polityki i bez obrażania. Zapraszamy do udziału w dyskusji od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr sms 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek, Karolina Rożej

Gość: Wojciech Klicki (Fundacji Panoptykon)

Data emisji: 8.02.2016

Godzina emisji: 10.10

mk/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Straż miejska - likwidować czy nie likwidować?

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 12:12
- Wszystkie zgłoszenia są nagrywane. Jeśli ktoś odnosi wrażenie, że jego zgłoszenie nie zostało potraktowane poważnie, to należy interweniować u przełożonych – przypomina pan Marek, strażnik miejski z Górnego Śląska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy w Polsce broń powinna być szerzej dostępna?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 13:21
Dyskusja rozgorzała na nowo po listopadowych zamachach w Paryżu. Czy gdyby ludzie mieli tam przy sobie broń, to zamach nie byłby tak krwawy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: jeżeli do 6 lutego ustawa o policji nie zostanie przyjęta, służby zostaną sparaliżowane

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 08:22
- Techniki operacyjne, w świetle nowej ustawy, mogą być stosowane maksymalnie przez 18 miesięcy, dziś mogą być stosowane w nieskończoność – powiedział w radiowej Jedynce Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń