Jak mądrze pomagać bezdomnym i żebrzącym?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 12:00
Każdego dnia na ulicach polskich miast widzimy osoby, które proszą o pomoc. W audycji "Głos za głos" pytamy o to, gdzie są granice społecznej empatii i jak mądrze pomagać.
Audio
  • Jak mądrze pomagać potrzebującym? (Głos za głos/Jedynka)
Czy należy dawać pieniądze osobom żebrzącym?
Czy należy dawać pieniądze osobom żebrzącym?Foto: Glow Images/East News

Wśród proszących o wsparcie finansowe znajdują się osoby nietrzeźwe, nieuczciwe i wolące żebranie od pracy. Ale nie tylko. Są też osoby, które rzeczywiście potrzebują pomocy społeczeństwa. – W Polsce bardzo wiele osób, szczególnie starszych, przymiera głodem – mówi w Jedynce Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska.

Słuchaj i czytaj więcej >>>
mowa spotkanie rozmowa debata 

1200.jpg
Głos za głos - wyraź opinię w ważnej sprawie

Gość audycji wyjaśnia na naszej antenie, na czym polega mądra i odpowiedzialna pomoc, odpowiada na pytanie, czy dawać pieniądze osobom będącym pod wpływem alkoholu, i radzi, co powinniśmy robić, gdy spotykamy osoby, które żebrzą z dziećmi. Swoje opinie wyrazili także słuchacze Jedynki.

Do udziału w dyskusji z cyklu "Głos za głos" zapraszamy od poniedziałku do czwartku po godz. 10.00. Telefon do studia: 22 645 22 66. Nowy temat dyskusji można zgłosić także pod numerem 22 645 26 26. Do dyspozycji słuchaczy są także pozostałe kanały komunikacji: nr SMS 71 151 oraz profil radiowej Jedynki na Facebooku.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzą: Roman Czejarek Karolina Rożej

Gość: Paweł Kęska (rzecznik prasowy Caritas Polska)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 10.10

iwo/asz

Czytaj także

Podatki i zasiłki. Komu zabrać, by mieć dla innych?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 16:12
Podatek bankowy i od supermarketów, od posiadania psów, a do tego janosikowe, opłaty targowe, miejscowe, klimatyczne... Jakie koszty ponosimy wskutek podatków nałożonych na innych oraz przyznanych ulg i zasiłków?
rozwiń zwiń