X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pole, pole, dzikie pole... Jak wykorzystać grunt?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 16:57
- Od tego, czy grunt ma służyć produkcji rolnej, rekreacji czy celom mieszkaniowym, zależeć będzie jego cena - mówi mecenas Bartosz Bator.
Audio
  • Pole, pole, dzikie pole... Jak wykorzystać grunt? (Cztery pory roku/Jedynka)
- Aby grunt rolny przekształcić w działkę budowlaną należy złożyć wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - wyjaśnia mec. Bartosz Bator.
- Aby grunt rolny przekształcić w działkę budowlaną należy złożyć wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - wyjaśnia mec. Bartosz Bator.Foto: pixabay.com/domena publiczna

Przeznaczenie gruntów zapisane jest w Ewidencji Gruntów i Budynków, które prowadzą urzędy powiatowe. W tym odcinku porad prawnych ekspert skupił się gospodarstwach rolnych i procedurze odrolniania ziemi. - Musimy pamiętać, że istnieją pewne konkretne ograniczenia w zakresie gospodarowania gruntami rolnymi i nieco odrębne reguły obowiązują w zakresie dziedziczenia czy zbywania udziału w takiej współwłasności - wyjaśnia Bartosz Bator.

Ekspert mówi m.in. o przepisach, które pozwalają odzyskać gospodarstwo rolne przekazane przez naszych dziadków na rzecz skarbu państwa w zamian za dożywotnie świadczenia. Wyjaśnia też jak na ziemi rolnej postawić dom, jaki status ma przydomowy ogródek i... czym grozi spadek w postaci ziemi.

Pytania o tematyce prawnej kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W każdą środę w audycji "Cztery Pory Roku" prawnik wyjaśnia wątpliwości słuchaczy i pełni dyżur telefoniczny.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Bogdan Sawicki

Gość: Bartosz Bator (adwokat)

Data emisji: 17.02.2016

Godzina emisji: 11.14

asz/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zabytki zaniedbane i zniszczone. Jak uchronić nasze dziedzictwo?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 13:00
Pojawia się coraz więcej przypadków, w których właściciele doprowadzają do ruiny lub zniszczenia zabytki znajdujące się na ich terenie. Jak można temu przeciwdziałać? Jak chronić obiekty poprzemysłowe, które również są naszym dziedzictwem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najem, użyczenie, dzierżawa. Co je różni?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 20:15
Nasz ekspert tłumaczył, co dokładnie oznaczają te terminy i jakie mogą być konsekwencje podpisywania fikcyjnych umów.
rozwiń zwiń