Matka 6 dzieci: 500+ naprawdę opłaci się państwu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:24
- Nie mamy wyboru. Polska jest w zapaści demograficznej. A to oznacza, że piękne szkoły i place zabaw będą puste - mówi doradca rodziny Agnieszka Jackowska, przekonując o zasadności wprowadzenia programu "Rodzina 500+".
Audio
  • Rozmowa o praktycznym wymiarze programu "500+" (Cztery pory roku/ Jedynka)
Duża rodzina to plus nie tylko dla jej członków, ale i dla państwa - przekonywała gość Jedynki (zdjęcie ilustracyjne)
Duża rodzina to plus nie tylko dla jej członków, ale i dla państwa - przekonywała gość Jedynki (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Images/East News

Gość Jedynki podkreślała, że 500 zł na jedno dziecko przekazane rodzinie co miesiąc, to "instrument bardzo realny". - Te dzieci wejdą na rynek pracy, będą tworzyły PKB, będą też pomagały rodzicom. Dlatego nie żałujmy pieniędzy na ten program - przekonywała Agnieszka Jackowska.

Czytaj więcej o programie "Rodzina 500+">>>

Rozmówczyni Małgorzaty Raduchy przyznała, że w programie szczególnie cieszy ją jedna rzecz. - Wreszcie słyszymy, że państwo ufa rodzinie. Że to nie urzędnik będzie decydował za rodzinę o tym, co ma być kupione - dodała Agnieszka Jackowska.

Zapraszamy do wysłuchani audycji, w której więcej na temat praktycznych stron programu "Rodzina 500+". Obalamy też mity dotyczące kosztów wychowania dzieci.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Agnieszka Jackowska (doradca rodzinny, mamy 6 dzieci)

Data emisji: 22.02.2016

Godzina emisji: 10.20

ei/ag

Czytaj także

"Rodzina 500+": wszystko, co trzeba wiedzieć, żeby otrzymać świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2016 09:15
Świadczenia z programu "Rodzina 500+" mają być wypłacane od kwietnia; wniosek o nie trzeba będzie składać raz w roku, do gminy - osobiście lub online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rodzina 500+". 350 mln zł dla samorządów na wdrożenie programu

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2016 08:06
Liczymy, że samorządy zdążą przygotować się do programu "Rodzina 500+". Otrzymają na ten cel prawie 350 mln zł w tym roku. Pierwsza transza pieniędzy zostanie wypłacona już po tygodniu od opublikowania ustawy - mówi wiceminister pracy Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń