Rodzina 500+. "Wsparcie i większy prestiż rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:51
- Zostaliśmy docenieni za wysiłek wychowawczy, który jest dziś również polską racją stanu. Mamy gigantyczny problem demograficzny, a posiadanie dzieci to również pewne ryzyko - mówi Dorota Bojemska, matka ośmiorga dzieci.
Audio
  • Dorota Bojemska, matka ośmiorga dzieci, o programie "Rodzina 500 plus" (Cztery pory roku/Jedynka)
- Rodzina 500+ to nie jest to program stricte socjalny. To program, który podnosi prestiż rodziny - mówi Dorota Bojemska
- "Rodzina 500+" to nie jest to program stricte socjalny. To program, który podnosi prestiż rodziny - mówi Dorota BojemskaFoto: Glow Images/East News

Dorota i Sebastian Bojemscy mieszkają w podwarszawskim Józefowie. Wychowują ośmioro potomstwa: trzy córki i pięciu synów, z których najstarsze ma 18 lat, a najmłodsze 1,5 miesiąca. - Nam wcale się nie wydaje, że jest nas tak bardzo dużo. To chyba tylko z zewnątrz tak wygląda. Każdy ma u nas swoje miejsce, swoją historię i swoje pasje - tłumaczy pani Dorota.

Czytaj także
rodzina 1200.jpg
Wszystko o programie "Rodzina 500+"

W ramach programu "Rodzina 500+" państwo Bojemscy otrzymywać będą miesięcznie 3 tys. złotych. - To będzie bardzo duży zastrzyk dla naszego budżetu. Z dużych spraw co roku powtarza się u nas kwestia wakacji i wrześniowej wyprawki. To wsparcie podniesie jakość naszego życia - podkreśla rozmówczyni Małgorzaty Raduchy.

Jak wygląda logistyka przy ósemce dzieci i podział ról w domu Doroty Bojemskiej, dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Przygotowała: Małgorzata Raducha

Gość: Dorota Bojemska (matka ośmiorga dzieci)

Data emisji: 24.02.2016

Godzina emisji: 10.15

pg/ei

Czytaj także

Matka 6 dzieci: 500+ naprawdę opłaci się państwu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:24
- Nie mamy wyboru. Polska jest w zapaści demograficznej. A to oznacza, że piękne szkoły i place zabaw będą puste - mówi doradca rodziny Agnieszka Jackowska, przekonując o zasadności wprowadzenia programu "Rodzina 500+".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duże rodziny za granicą. Jest im czego zazdrościć?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 14:30
Okazuje się, że czasami posiadanie dużej liczby dzieci może stać się źródłem utrzymania, a połączenie macierzyństwa i etatu skutkuje wyższą emeryturą. Jak Francuzi i Hiszpanie dbają o duże rodziny?
rozwiń zwiń