X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Żadne dziecko nie chce być "patologiczne"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 14:00
- Stereotyp, że dzieci z domu naznaczonego alkoholem, biedą czy przestępczością skazane są na problemy wychowawcze, jest całkowicie nieprawdziwy - podkreśliła psycholog Małgorzata Taraszkiewicz.
Audio
  • Rozmowa o problemach wychowawczych w kontekście działalności Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku (Cztery pory roku/Jedynka)
Najbardziej narażone na przemoc są dzieci do piątego roku życia
Najbardziej narażone na przemoc są dzieci do piątego roku życiaFoto: pixabay (domena publiczna)

- Przemoc czy wulgarne zachowanie to dopiero wierzchołek góry lodowej. Stoją za nimi zwykle nawarstwione problemy szkolne - zwróciła uwagę ekspertka.

- Wyobraźmy sobie, że dziecko jest "ruchowcem": buja się na krześle, macha rękami i nogami. Nauczyciel stwierdza, że jest po prostu niegrzeczne, a tymczasem nawarstwiają się zaległości szkolne. W rezultacie dziecko przestaje chodzić do szkoły i często trafia w złe środowisko - wyjaśniła Wiktoria Niedzielska-Galant, kierowniczka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku.

Nie oznacza to, że żadnej odpowiedzialności nie ponoszą rodzice. Okazuje się, że przeciętna matka rozmawia z dzieckiem kwadrans dziennie, a ojciec - kwadrans... tygodniowo.

Skąd jednak rodzice mogą czerpać wiedzę, jak radzić sobie z problemami wychowawczymi?

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Małgorzata Taraszkiewicz (psycholog edukacji), Wiktoria Niedzielska-Galant (kierowniczka Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku)

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 9.20

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak wzmacniać poczucie wartości i indywidualność dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 16:00
Bardzo często moment, w którym dziecko idzie do przedszkola lub szkoły, staje się momentem, gdy upodabnia się ono do innych dzieci. Nie ma w tym nic złego, o ile nie traci przy tym poczucia własnej wartości i indywidualności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podążaj za dzieckiem i stawiaj granice

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 18:14
Wychowanie dzieci nigdy nie należało do łatwych zadań. Niestety dziś wydaje się jeszcze trudniejsze, a nasze tempo życia wcale nie sprzyja rodzinności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak radzić sobie z buntem dziecka

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2016 19:00
Bunt dziecka to prawdziwe wyzwanie dla cierpliwości rodziców. W „Strefie Rodzica” poszukamy sposobów, jak sobie z nim radzić.
rozwiń zwiń