X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawni intelektualnie otworzą kawiarnię

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 13:00
Osoby z niepełnosprawnością intelektualną rzadko znajdują pracę. - Po skończeniu szkoły specjalnej dzieci zostają w czterech ścianach z pilotem - mówi Blanka Popowska, założycielka Fundacji "Też Chcemy Być".
Audio
  • Członkowie Fundacji "Też Chcemy Być" o klubokawiarni prowadzonej przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Osoby niepełnosprawne intelektualnie, m.in. te z zespołem Downa, z powodzeniem radzą sobie z niezbyt skomplikowaną pracą (zdjęcie ilustracyjne)
Osoby niepełnosprawne intelektualnie, m.in. te z zespołem Downa, z powodzeniem radzą sobie z niezbyt skomplikowaną pracą (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Glow Images/East News

Rodzice zrzeszeni w fundacji postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i stworzyć swoim dzieciom przyjazne miejsce pracy. Przy warszawskim Nowym Świecie w połowie kwietnia powstanie klubokawiarnia, w której będzie pracowało ok. 20 osób niepełnosprawnych. - Nasi podopieczni będą serwować posiłki, witać gości, sprzątać, przygotowywać proste dania. Mój syn ma 25 lat i nigdy nie wyda reszty, ale zapyta gości, czego sobie życzą - mówi Blanka Popowska.

W lokalu znajdzie zatrudnienie m.in. 24-letni Mateusz Czarnocki. - Będę obsługiwał gości, także zagranicznych, podawał im ciastka, kawę, herbatę - mówi.

Blanka Popowska radzi natomiast, co dla swoich niepełnosprawnych dzieci mogą zrobić rodzice, którzy mieszkają w małych miejscowościach i nie widzą przed sobą perspektyw.

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Roman Czejarek

Goście: Blanka Popowska (założycielka Fundacji "Też Chcemy Być"), Mateusz Czarnocki (podopieczny Fundacji)

Data emisji: 10.03.2016

Godzina emisji: 9.20

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Tort urodzinowy dla Małgosi" - pokonać wszystkie bariery

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 13:04
- Przestałem już trawić endorfiny, które wyzwalają się podczas biegania. Postanowiłem przekuć to na wymierną pomoc - mówił w Jedynce biegacz i maratończyk Przemek Ignaszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opiekun dziecka niepełnosprawnego bez ulgi?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 23:33
Słuchacz z Rzeszowa, który ma dziecko w  klasie integracyjnej, skarży się, że skasowano mu uprawnienia do ulgowych przejazdów komunikacją miejską.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze wybory miss świata na wózku odbędą się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 18:10
- Polska jest wiodąca, na skalę europejską, jeżeli chodzi o jakość przygotowania tego konkursu. Nie boimy się, że nam się nie uda - mówi Katarzyna Wojtaszek, organizatorka Wyborów Miss Polski na wózku.
rozwiń zwiń