X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zerówka" w szkole czy przedszkolu? Wybór należy do rodziców!

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 13:40
Roczne przygotowanie przedszkolne, popularnie nazywane zerówką, może odbywać się w przedszkolu lub w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej. - Decyzja co do tego, gdzie dziecko będzie się kształcić, zależy od rodzica - wyjaśnia Aleksander Tynelski z Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Audio
  • Eksperci o przygotowaniu przedszkolaków do nauki w szkole (Cztery Pory Roku/Jedynka)
Roczne przygotowanie przedszkolne to nauka w formie zabawy
Roczne przygotowanie przedszkolne to nauka w formie zabawyFoto: Glow Images/East News

Ekspert zwraca też uwagę na to, że warunki w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej muszą być takie same, jak w przedszkolu. - Jednak z mojego doświadczenia wynika, że rodzice uważają przedszkole za środowisko bezpieczniejsze i większość z nich woli właśnie tam pozostawić dziecko. Ale zauważyłam, że w tym roku więcej rodziców niż w ubiegłych latach zapisują dzieci do "zerówki" przy szkole - mówi Krystyna Nowak-Grobelska, dyrektor przedszkola "Wróżka" w Białych Błotach.

Aleksander Tynelski komentuje także temat 6-latków w szkołach. Obecnie to rodzice decydują, czy do pierwszej klasy poślą dziecko w wieku 6 czy 7 lat, jednak 6-latek, by zasiąść w szkolnej ławce, powinien spełnić pewne warunki...

***

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Goście: Aleksander Tynelski (Departament Kształcenia Ogólnego Ministerstwa Edukacji Narodowej), Krystyna Nowak-Grobelska (dyrektor przedszkola "Wróżka" w Białych Błotach) i Maria Franczak (dyrektot przedszkola gminnego "Kraina marzeń" w Jerzmanowej)

Data emisji: 14.03.2016

Godzina emisji: 11.14

mg/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zajęcia dodatkowe w przedszkolach. Strata czasu?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 14:59
Psychoterapeutka dzieci uważa, że posyłanie przedszkolaków na zajęcia dodatkowe niewiele daje, jeśli chodzi o wiedzę merytoryczną. Bo kilkulatki mają krótki czas skupienia, co chwilę interesują się czymś innym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie z WF może zaowocować problemami w przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 11:00
Sprawność fizyczna polskich dzieci od 30 lat regularnie ulega pogorszeniu. Tymczasem brak aktywności fizycznej za młodu w późniejszym życiu może być powodem wielu problemów zdrowotnych, a także skrócenia życia. Czy są szanse, by młodzi Polacy polubili WF?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mały poliglota. Jak uczyć dzieci języków obcych?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2015 11:57
Od 1 września wszystkie 5-latki będą objęte obowiązkowym nauczaniem języka obcego. - To bardzo dobry pomysł - przyznają goście "Czterech pór roku".
rozwiń zwiń